4
16.02.2022, 09:16Lektura na 2 minuty
Wideo

Lego ze świata Horizon Forbidden West zapowiedziane

Duński producent klocków ochoczo kontynuuje romans z grami wideo.


Patryk „Delighter” Żelazny

Premiera Horizon Forbidden West za pasem, ale to nie jedyne atrakcje, jakie przygotowało dla fanów Aloy Guerrilla Games. Tym razem nie tylko dla wielbicieli gier, ale także klocków Lego. 

Współpraca Guerrilla Games oraz Lego stała się faktem: w maju w nasze łapki wpadnie liczący 1222 elementy zestaw z Żyrafem (lub Tallneckiem) Cena? 360 złotych, całkiem adekwatna, jak na liczbę klocków.

Cały zestaw zawiera figurkę Aloy, jej hełm, łuk i włócznię, Czujkę (lub Watchera), który może mieć niebieskie, czerwone lub żółte oczy, troszkę Horizonowej flory oraz... prawdziwa gratka: Żyrafa (Tallnecka) liczącego nieco ponad 34 centymetry wysokości.

Horizon Lego Set
LEGO / Guerrilla Games
Horizon Lego Set
LEGO / Guerrilla Games
Horizon Lego Set
LEGO / Guerrilla Games

Na oficjalnym blogu PlayStation możemy też przeczytać, że przy projektowaniu Żyrafa użyto sprytnych technik budowlanych, aby odwzorować szczegóły maszyny, jakie zostały zaprojektowane przez Guerrilla Games.

Odpowiedzialny za zestaw Isaac Snyder mówi:


Zakochałem się w Horizon Zero Dawn od momentu, kiedy zagrałem pierwszy raz. To jest futurystyczny świat pełen cudownej scenerii, silnych bohaterów, groźnych maszyn oraz bogatej historii. Designerzy Guerrilli byli ogromną inspiracją i pomocną dłonią przy uchwyceniu ducha tego uniwersum w formie Lego.


Horizon Forbidden West ukaże się już 18 lutego na PS4 oraz PS5. Naszą recenzję przeczytacie TUTAJ.

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy Lego współpracuje z producentami gier wideo. Niedawno usłyszeliśmy o urodzinowym zestawie Sonica, a duńska firma planowała też wypuszczenie klocków Overwatch – po ostatnich skandal premierę jednak wstrzymano.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze