12
10.06.2024, 10:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Life Is Strange: Double Exposure – Max Caulfield powraca jako główna bohaterka

Studio Deck Nine Games zaprezentowało nam na Xbox Games Showcase trailer kolejnej odsłony Life Is Strange. Tym razem z Max Caulfield w roli głównej.

Można chyba śmiało powiedzieć, że seria Life Is Strange wraca do korzeni. Zapowiedziana na Xbox Games Showcase 2024 nowa odsłona znów pozwoli graczom wcielić się w protagonistkę pierwszej części, czyli oczywiście Max Caulfield. Co ciekawe, głosu udziela jej wciąż ta sama aktorka, a więc Hannah Telle. Za samą produkcję natomiast odpowiada studio Deck Nine Games, czyli twórcy Life Is Strange: Before the Storm oraz najnowszej odsłony o podtytule True Colors.

Z trailera dowiedzieliśmy się, że, podobnie jak w pierwszej odsłonie, przyjaciółka Max zostaje zamordowana na samym początku gry, a bohaterce udaje się stworzyć równoległą rzeczywistość, w której nie dochodzi do tej tragedii. Wygląda więc na to, że protagonistka zaczyna coraz lepiej panować nad swoimi mocami, które w części pierwszej sprowadzały się po prostu do cofania czasu. Zaznaczę tu jednak, że istnieją teorie fanów, które sugerują, że już w pierwszym Life Is Strange Max stworzyła przez przypadek taką równoległą linię czasową, a przez to kolejne odsłony mogą dziać się w różnych wersjach rzeczywistości.

W każdym razie Max musi znów rozwiązać tajemnicę morderstwa jej przyjaciółki i trzeba przyznać, że brzmi to wszystko niemalże jak kalka fabuły pierwszej części. Mimo wszystko fani wydają się być nieprawdopodobnie podekscytowani (ja zresztą też), a najlepszym tego dowodem są komentarze pod trailerem. Osobiście najbardziej intryguje mnie to, czy Deck Nine zdecyduje się jednak poeksperymentować z fabułą, czy też od początku do końca będziemy mieć tu do czynienia z podobną do pierwszej odsłony strukturą. Swoją drogą, zauważyliście w trailerze zdjęcie psa z dopiskiem „Chloe”?


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów226

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze