3
29.05.2022, 18:45Lektura na 2 minuty
Wideo

Lord of the Rings: Gollum – Pierwsze wideo ukazuje Mroczną Puszczę

Lokacja znacznie się różni od tej przedstawionej w filmowej adaptacji.

Wiemy, że Lord of the Rings: Gollum zanurzy się w niezbadane dotąd historie tytułowej postaci, ale nie jest do końca jasne, w jakich ramach czasowych będzie się toczyć akcja gry. Na oficjalnej stronie produkcji na Steamie można przeczytać, że mimo tego, jak kluczową postacią w trylogii „Władca Pierścieni” jest Gollum, wiele jego wątków nie zostało opowiedzianych. W grze fani mają poznać jego całą historię – od czasów, gdy był niewolnikiem Mordoru, po pobyt wśród elfów w Mrocznej Puszczy.

I to właśnie do tej ostatniej lokacji przenosi nas krótki filmik prezentujący możliwości graficzne LOTR: Gollum. Żywa przyroda może imponować.


Zielone są liście, ciemne ich tajemnice. Wyruszamy w podróż, aby je odkryć. Zapraszamy do zapoznania się z wczesną zajawką nadchodzącej lokacji w grze: Mrocznej Puszczy!


Daedalic Entertainment

Krótki teaser od razu daje do zrozumienia, że las znacznie różni się od filmowej adaptacji. W „Hobbit: Pustkowie Smauga” Bilbo i jego krasnoludzcy towarzysze spotykają się tam z groźnymi pająkami i stają naprzeciw własnym słabościom. W przypadku materiału z gry nie czuć mrocznego klimatu.

Lord of the Rings: Gollum
Po pojawieniu się złych mocy, Mroczną Puszczę, a szczególnie jej południową część, zamieszkiwały straszliwe stwory.

W ostatnich dniach twórcy zdradzili nam już kilka wątków fabularnych z ich najnowszej produkcji. Gollum rozpoczyna przygodę w górach Cirith Ungol, na obrzeżach Mordoru, umykając do swej jaskini przed pierwszymi promieniami wstającego słońca.

Wszystkie materiały filmowe, które widzieliśmy do tej pory, pokazywały Golluma w Mordorze lub w wieży Barad-dûr, więc prawdopodobne jest, że duża część gry rozgrywa się właśnie tam. Jako że jest to gra nastawiona na narrację, historia będzie odgrywać ogromną rolę, a rozdwojenie jaźni Golluma również wpłynie na sposób, w jaki rozegra się cała historia. Gracze będą musieli podejmować wiele decyzji, a osobowości Golluma i Smeagola będą starały się na nie wpływać.

W grze mogą pojawić się także inne, ważne postacie z serii. W zapowiedziach pojawili się zarówno Gandalf, jak i król elfów – Thranduil.

Poza podstawowymi informacjami nadal nie wiemy zbyt wiele o rozgrywce w Golluma, ani o tym, jak długo może trwać główny wątek fabularny. The Lord of the Rings: Gollum ukaże się 1 września 2022 roku na PC, PS4, PS5, Xboksie One i Xboksach Series X|S.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów167

Obserwujących1
Brak okładki
The Lord of the Rings: Gollum
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
0
Platformy
-
Gatunek
-
Producent
Daedalic Entertainment
The Lord of the Rings: Gollum

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane