11.08.2022, 10:30Lektura na 3 minuty

Marvel's Spider-Man: Na PC to wciąż najlepsza gra z człowiekiem-pająkiem [RECENZJE]

Pecetowa wersja Marvelowego Spider-Mana zebrała pierwsze oceny i na ten moment radzi sobie fenomenalnie.


Patryk „Delighter” Żelazny

Nie wiem, czy istnieje jakiś przesąd, w którym pająki przynoszą szczęście, ale na pewno ten konkretny pół-pająk, pół-człowiek przyniósł radość nie tylko do domów graczy, ale również developerów. Świadczą o tym przede wszystkim recenzje zremasterowanego Spider-Mana, które od niedawna zaczęły pojawiać się w internecie. I mówimy tu o całkiem sporej liczbie, choć premiery jeszcze nie było (a nawet znamy jej konkretną godzinę).

Na Metacricitu mamy do czynienia z 47 recenzjami od krytyków i tylko jedna nie jest pozytywna. Łącznie zbierają się w ocenę 88/100, czyli na tę chwilę wersja pecetowa radzi sobie lepiej o cały jeden punkt niż ta na PlayStation (oczywiście bazując tylko na Metacriticu). Troszeczkę niżej ocenia ją za to Cursian w swojej recenzji, ale jak sam przyznaje, Spider-Man znów wyszedł zwycięsko.

W takiej chwili rodzi się pytanie: czy patrzymy właśnie na udany port prawdopodobnie najlepszej gry ze Spider-Manem? Cóż, tak właśnie sugerują recenzje. Ciekawostka: na ten moment aż 23 razy gra uzyskała wynik 90/100, co daje prawie 49% wszystkich recenzji.

Najlepszą możliwą ocenę wystawiło IGN Adria i mamy tutaj do czynienia z wynikiem 100/100. Najwidoczniej nie ma miejsca na wahanie się. Sam opis jest też krótki, zwięzły i konkretny.


Marvel's Spider-Man Remastered to ostateczna wersja najlepszej do tej pory gry ze Spider-Manem.


IGN Adria

Skoro premiera jest już jutro, to mam nadzieję, że developerzy wzięli sobie do serca to, co napisał autor recenzji od Vgames. Wystawił również wysoką ocenę – 95/100.


Port ma kilka błędów, które należy usunąć przed premierą, ale poza tym patrzymy na solidną, dobrze przygotowaną wersję niesamowitej gry, którą właściciele pecetów, którzy nie mieli jeszcze konsoli PlayStation, zdecydowanie powinni wypróbować.


Vgames

Recenzent z serwisu Oyungezer również nie pozostawia złudzeń co do tego, że grał właśnie w jedną najlepszych gier z człowiekiem-pająkiem. W przypadku oceny również nie pożałował punktów, ale jednak do perfekcji czegoś mu zabrakło, zatem końcowy wynik to 85/100.


Jedna z najlepszych gier ze Spider-Manem, jakie kiedykolwiek stworzono, w której jakość produkcji naprawdę robi różnicę, w końcu trafiła na PC. To tak wysokiej jakości port, że poleciłbym go w mgnieniu oka.


Gaming Trend

Czytając opinię od autora z GameByte, który również wystawił ocenę 85/100, nietrudno odnieść wrażenie, że widzi w tej grze coś więcej, na co raczej niewielu zdaje się zwracać uwagę.


Kiedy myślę o Marvel’s Spider-Man, mój umysł wciąż wraca do momentu z początku gry, kiedy Peter daje Milesowi Moralesowi kilka wskazówek, jak dobrze walczyć. Wymieniają się żartami, troszczą się o siebie i nawiązują prawdziwą więź, która trwa przez resztę gry. To sedno serca Spider-Mana; jak dobrze postać rozgrzewa się dla mieszkańców Nowego Jorku. Zrozumienie materiału źródłowego przez Insomniac Games naprawdę sprawia, że ta produkcja błyszczy.


GameByte

Opinią podzielił się również PC Gamer, dając Spider-Manowi 75/100. Tym razem też krótko, ale wystarczająco.


Spider-Man od Isomaniac Games jest tak samo sympatyczny jak zawsze, nawet jeśli otaczająca go gra nie może mu sprostać.


PC Gamer

Poniżej znajduje się więcej wybranych przeze mnie opinii.

 • Press Start Australia – 100/100,
 • God is Geek – 95/100,
 • True Gaming – 90/100,
 • Game Rant – 90/100,
 • Gamersky – 86/100,
 • PC Invasion – 85/100,
 • VGC – 80/100,
 • PC Mag – 80/100,
 • Eurogamer Italy – 70/100.
Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów529

Obserwujących5

Dyskusja

 • Dodaj komentarz
 • Najlepsze
 • Najnowsze
 • Najstarsze

Polecane