4
25.11.2022, 13:45Lektura na 2 minuty
Wideo

Mass Effect 2: Była pracownica BioWare stworzyła żartobliwe zakończenie

Była projektantka cutscenek z BioWare miała nieco odmienną wizję co do zakończenia Mass Effecta 2.


Patryk „Delighter” Żelazny

Niedługo minie 13 lat od premiery drugiego Mass Effecta. Przez ten czas seria poszła sporo do przodu i fani już szukają wskazówek dotyczących „piątki” na tajemniczej i krótkiej zajawce. Po tylu latach już prawie można powiedzieć, że widziało się w grze wszystko (a przynajmniej Smuggler pewnie może tak powiedzieć). Jeśli w waszym przypadku to też prawda, to mogę mieć dla was coś bardzo ciekawego. Otóż sekretne zakończenie... którego w grze nigdy nie było i nie będzie, bo to tylko żart od byłej pracownicy BioWare – Violet Mc Vinnie – zajmującej się projektowaniem cutscenek.

Jeśli się zastanawiacie, dlaczego ktoś miałby robić coś takiego 13 lat po premierze gry, to spieszę z tłumaczeniem. Otóż wideo powstało już dawno temu, ale Vinnie nie zdecydowała się go opublikować, bo wtedy był to po prostu wewnętrzny żart. A stworzyła je, bo jak twierdzi, miała pewne przyzwyczajenie: kiedy kończyli tworzyć grę, już następnego dnia tworzyła wideo, które pokazywało wizję na zasadzie „co by było, gdyby postacie po prostu się całowały”. Jak widać, stanęła na wysokości zadania i dostarczyła coś, czego gracze raczej jeszcze nie widzieli. Opisałbym wam to, ale przecież zakończeń nie wolno zdradzać.

Pozostaje tylko pytanie, czy gdyby serię Mass Effect zakończono w taki sposób, zamiast kontrowersyjnego zwieńczenia trójki, gracze byliby bardziej usatysfakcjonowani. Co ciekawe, autorka twierdzi również, że ma gdzieś podobną wersję zakończenia Dragon Age'a i „musi ją znaleźć”, ale niestety do tej pory nie było żadnej aktualizacji w tej sprawie.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1134

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane