25.08.2023, 09:45Lektura na 2 minuty

Meta pozbywa się Messengera Lite

Już wkrótce okrojona z funkcji wersja popularnego komunikatora zamknie swoje podwoje, a jej użytkownicy będą musieli znaleźć alternatywę.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Jeśli szukaliście Messengera Lite w Google Play Store, ale znaleźliście jedynie jego standardową odsłonę – niestety, ale to nie wynik błędu. Aplikacja zniknęła ze sklepu, przez co jej zainstalowanie za jego pośrednictwem stało się niemożliwe. Co więcej, osoby posiadające ją aktualnie na swoich urządzeniach, stracą możliwość korzystania z niej z dniem 18 września.

Jak dowiedziała się redakcja serwisu TechCrunch, użytkownicy Messengera Lite od kilku dni namawiani są do przesiadki na zwykłego Messengera lub aplikację Facebook Lite.


Począwszy od 21 sierpnia, osoby korzystające z aplikacji Messenger Lite na Androida będą przekierowywane do Messengera lub FB Lite, aby wysyłać i odbierać wiadomości na Messengerze.


Rzecznik Meta w wiadomości do serwisu TechCrunch

Pozbawiona wodotrysków edycja komunikatora Mety została udostępniona na urządzenia z system Android w 2016 roku, także swego żywota dokona ona zaledwie 7 lat od momentu swoich narodzinach. Jest to wynik i tak znacznie lepszy niż w przypadku jej kuzyna przeznaczonego na iOS, który został zamknięty w roku 2020.

Warto przy tym wspomnieć, że koncern Zuckerberga snuje plany odnośnie do ponownego scalenia Messengera z Facebookiem, a sama aplikacja ma doczekać się jeszcze większej liczby funkcji, wliczając w to te bazujące na sztucznej inteligencji. Dodatkowo Meta zapewnia, że do komunikatora już niedługo trafi także szyfrowanie typu end-to-end.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów552

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze