13.01.2022, 14:53Lektura na 2 minuty

Microsoft zakończył produkcję wszystkich konsol z serii Xbox One

Skończyła się pewna era – tym razem oficjalnie.


Kuba „Herbarius” Chudzik

Potwierdziły się informacje sprzed roku. Jeszcze przed premierą nextgenowego Xboksa Series X/S amerykański gigant dyskretnie wycofał z produkcji Xbox One X, a pod sam koniec 2020 stanęły również taśmy montażowe z jego mniejszym krewniakiem – Xboksem One S. Od tej pory pozostały zasób sprzętu ósmej generacji nie był odnawiany i konsole po prostu stopniowo się rozchodziły.

Cindy Walker – dyrektorka ds. marketingu Xboksa – w oświadczeniu dla portalu The Verge przyznała, że Microsoft wolał skupić się na produkcji Xbox Series X i S i dlatego zrezygnował z ich poprzedników. Jest to logiczne, ponieważ w zeszłym roku rynkiem wstrząsały braki magazynowe chipów – a co za tym idzie, opóźnienia w dostawach.

Korporacji z Redmond mimo wszystko udaje się spełniać popyt na najnowsze konsole, ponieważ zarówno Xbox Series X, jak i jego słabszy wariant nadal są dostępne do nabycia w największych serwisach dystrybucji. Co ciekawe, to ten drugi sprzedaje się lepiej, pomimo wyprodukowania większej liczby ,,Iksów”. Jak jeszcze prawie dwa lata temu wyjaśniał prezes Xboksa Phil Spencer, wynika to niższej ceny urządzenia o gorszych parametrach.

Przypomnijmy zresztą, że najnowsza konsola firmy sprzedaje się lepiej niż którakolwiek z poprzedniczek.

A co tam słychać po drugiej stronie Pacyfiku? Cóż, Sony w gonitwie za popytem na PS5… wyprodukuje dodatkowy milion jednostek PlayStation 4.

Redaktor
Kuba „Herbarius” Chudzik

Howdy pardner! Kocham wszelkiego rodzaju gry indie, a moim ulubionym tytułem wszech czasów jest Hollow Knight. Poza grami amatorsko pasjonuję się astronomią i paleontologią, oprócz tego pozostaję miłośnikiem orangutanów i gibonów.

Profil
Wpisów138

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane