18
2.08.2018, 19:38Lektura na 2 minuty

Musk chce uruchamiać gry na komputerze pokładowym Tesli

Już niedługo siedząc za kółkiem, będzie można grać w klasyczne produkcje Atari.


DavyStrange

Elon Musk (założyciel m.in. SpaceX i Tesli) słynie ze swoich osobliwych i szalonych pomysłów – w końcu w lutym wysłał w kosmos Teslę Roadster, by krążyła na orbicie wokół Ziemi przy akompaniamencie utworu „Space Oddity” Davida Bowie. Kto bogatemu zabroni?

Kolejny projekt wizjonera jest bardziej przyziemny – chce, by w jego pojazdach dało się grać w gry wideo. Za około miesiąc, dzięki aktualizacji oprogramowania Tesli do wersji 9.0, siedząc w fotelu samochodu, będzie się dało grać na jego komputerze pokładowym w klasyki Atari, w tym Missile Command, Tempesta i Pole Position. Za kontroler w tym ostatnim ma służyć faktyczna kierownica (stojącego samochodu, rzecz jasna).

Plany południowoafrykańskiego biznesmena sięgają jednak dużo, dużo dalej. Musk życzy sobie, by w jego firmie powstawały oryginalne gry „na Teslę”, i szuka ludzi, którzy ten pomysł urzeczywistnią:


Jeśli interesujesz się tworzeniem gier wideo, rozważ pracę w Tesli. Chcemy robić superfajne gry robiące użtek z centralnego ekranu dotykowego, telefonu i samego samochodu. Wysyłając zgłoszenia, załączajcie poprzednie projekty, nad którymi pracowaliście. Celujemy w jak największą kreatywność i grywalność.PS: To dobry moment, by przypomnieć poniższy żart z Doomem uruchomionym na systemie multimedialnym Porsche 911.

Redaktor
DavyStrange
Wpisów966

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane