4
2.10.2019, 18:00Lektura na 2 minuty

[Na marginesie] Koniec mej odysei, okręt przybija do kei

Ubisoft kończy wspierać Assassin's Creed Odyssey, Sony pokazuje przemianę Ellie na przestrzeni obu części The Last of Us, Mario i Sonic wciąż się ścigają, Doom na kasie w McDonaldzie, retro gra o walce mieczem.


Witold Tłuchowski

Wraz z końcem października Ubisoft przestanie aktualizować Assassin's Creed Odyssey o nową zawartość. Nie znamy szczegółów zawartości ani daty premiery ostatniego patcha, ale twórcy ogłosili, że skupią się w nim przede wszystkim na naprawianiu bugów. Za to już od dzisiaj w grze z okazji rocznicy pojawią się wszyscy „epiccy” najemnicy i statki, którzy do tej pory nawiedzili świat w ramach specjalnych wydarzeń. Jeżeli więc brakuje wam kogoś do zgarnięcia całej kolekcji trofeów, tutaj (na samym dole) znajdziecie listę, kto i kiedy trafi do Odysei.

Sony reklamując trafienie pierwszego The Last of Us do grona gier dostępnych dla użytkowników PlayStation Plus, opublikowało wideo, które pokazuje przemianę Ellie, głównej bohaterki „dwójki”, z niewinnej nastolatki na początku wydarzeń pierwszej części, do osoby, którą pokierujemy w Part II.

 

Już zaraz (18 października) premierę na pecetach, PS4 i Xboksie One będzie miało Driven Out, retro gra akcji 2D z potencjalnie interesującym system walki. Wygląda dość budżetowo, ale kto wie.

Mało Mario & Sonic at the Olympic Games Tokyo 2020? Nie dziwię się. Na szczęście nieprzerwanie w internecie lądują nowe gameplaye – po raz kolejny możemy więc przyjrzeć się olimpijskim zmaganiom zarówno w stylu współczesnym, jak i klasycznym (zwanym także retro).

Zdolny młody człowiek odpalił Dooma na... kasie w McDonaldzie. Przyznaję, nigdy bym na to nie wpadł.

Wiem, że nikt nie zwraca na to raczej uwagi, ale słowem wytłumaczenia: dziś w tytule heksametr polski, żeby było bardziej antycznie.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze