3
4.04.2024, 13:00Lektura na 1 minutę

Najchętniej sięgamy po gry sprzed kilku lat. Tak twierdzi nowy raport

Firma Newzoo przygotowała raport najpopularniejszych gier zeszłego roku.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Według najnowszego raportu przygotowanego przez Newzoo rynek pecetowy i konsolowy wzrósł w 2023 roku o 2,6%. Spadł natomiast czas, jaki gracze spędzają przy swoich urządzeniach, częściej skupiając się na starszych produkcjach pokroju Fortnite’a czy League of Legends. 

Newzoo zebrało po dziesięć najpopularniejszych gier z PC, PlayStation, Xboksów oraz Nintendo Switcha, opierając się na danych MAU, czyli średniej aktywnych użytkowników na miesiąc. Pierwszą pozycję na każdej platformie zajmuje Fortnite. Jeden z najpopularniejszych tytułów wszechczasów Epica kończy w lipcu aż 7 lat. Poniżej znajdziecie pełną rozpiskę.

Newzoo
Newzoo

Łatwo zauważyć, że średni wiek ogrywanych przez nas w 2023 roku gier to od 7 do 9 lat. Wyjątek stanowi natomiast Nintendo Switch, gdzie ta liczba wynosi niecałe 4. Co ciekawe, w zestawieniu znajduje się tylko jedna „świeża” gra. Jest to Starfield, który zajął ósmą pozycję w xboksowym rankingu. 

Niestety, według Newzoo pozyskanie graczy dla nowszych produkcji ma być z każdym rokiem coraz trudniejsze.        


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90.

Profil
Wpisów392

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze