11
9.11.2017, 08:29Lektura na 1 minutę

Niantic pracuje nad "Harrym Potterem GO"

Harry Potter: Wizards Unite twórców Pokémon GO ma zadebiutować w przyszłym roku.


Tomasz „Ninho” Lubczyński

Niantic nawiązał współpracę z Warner Bros., które będzie trzymało pieczę nad produkcją gry rozgrywającej się w świecie Harry'ego Pottera (co oczywiście nie oznacza bezpośredniego nawiązania do fabuły książek J.K. Rowling) i oczywiście korzystającej z rozszerzonej rzeczywistości. Serwis TechCrunch donosi, że spory wpływ na nowy tytuł może mieć Ingress, czyli pierwsza produkcja AR studia Niantic. Polega ona na rywalizacji frakcji Ruchu Oporu i Oświeconych, których zadaniem jest opanowanie jak największego rzeczywistego obszaru. Więcej na ten temat przeczytać mogliście w CDA 11/2016.

Choć szaleństwo na punkcie Pokémon GO wyraźnie osłabło, to gra wciąż jest rozwijana. Niedawno zadebiutowała w niej trzecia generacja kieszonkowych potworów. Na horyzoncie pojawiła się natomiast nieoczekiwana konkurencja w postaci tytułu w rozszerzonej rzeczywistości na motywach "The Walking Dead".

Redaktor
Tomasz „Ninho” Lubczyński

W CD-Action jestem od 2016 roku, wcześniej pisałem o piłce nożnej m.in. w Przeglądzie Sportowym. W CDA robiłem już chyba wszystko – byłem sprzętowcem, prowadziłem działy info i zapowiedzi, szefowałem newsroomowi, jak i całej stronie. Bezpieczną przystań znalazłem na redakcyjnych social mediach – jeśli widzicie tam jakieś głupie rzeczy, to możecie być pewni, że jestem za nie odpowiedzialny. Za te mniej głupie też.

Profil
Wpisów703

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane