21.05.2024, 17:00Lektura na 1 minutę

Nintendo przejęło twórców portu Hogwarts Legacy na Switcha

Nintendo poinformowało o zakupie studia Shiver Entertainment, które odpowiada za porty Hogwarts Legacy i Mortal Kombat 1 na Switcha.


Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Przejmowanie innych studiów to nic nadzwyczajnego w branży gier – taki Microsoft lubuje się również w ich zamykaniu… Ale ten news jest nie o tym – Insider Gaming donosi, że Nintendo kupiło od Embracer Group studio Shiver Entertainment, które specjalizuje się w portowaniu gier na Switcha (Hogwarts Legacy i Mortal Kombat 1).

O ile rozrost branży przyzwyczaił nas do spektakularnych zakupów w wykonaniu Microsoftu i Sony, o tyle Nintendo zdaje się i tym razem podążać własnymi ścieżkami. Wielkie N sporadycznie decyduje się na przejęcia innych firm, a jeżeli już do takowych dochodzi, to zwykle wykupowani są długoletni partnerzy japońskiej korporacji. I pisząc o długoletnich partnerach mam na myśli współpracę trwające nawet kilka dekad. Tak było chociażby z przejętym w 2022 roku studiem SRB, z którym Nintendo współpracowało od 1983 roku…

Nie wiadomo, na jaką kwotę opiewa transakcja, ale można domniemać, że zakup Shiver Entertainment pozytywnie wpłynie na liczbę portów gier third–party, które w przyszłości trafią zarówno na Switcha, jak i przyszłe konsole Nintendo.  


Czytaj dalej

Redaktor
Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów403

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze