4
6.02.2024, 10:30Lektura na 2 minuty
Plotka

Nowe Call of Duty ma być inspirowane Far Cry’em i oferować otwarty świat

Call of Duty: Black Ops – Gulf War zaoferuje kampanię w otwartym świecie wraz z możliwością korzystania z pojazdów i punktów szybkiej podróży.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Jeśli nie byłeś fanem elementów otwartego świata w Modern Warfare 3, to czekają cię złe wieści dotyczące nadchodzącej odsłony Call of Duty. Tom Henderson na Insider Gaming donosi o przeciekach związanych z tegorocznym Black Opsem. Następna gra serii zdaje się podążać za trendem, a jej akcja będzie umiejscowiona w otwartym świecie.


Otwarty świat gry pozwoli graczowi i jego drużynie poruszać się po mapie bardziej podobnej do tej z Far Cry niż do czegokolwiek, co widzieliśmy wcześniej w uniwersum Call of Duty. Gracze będą mogli wykorzystywać pojazdy do przemieszczania się, a także korzystać z systemu szybkiej podróży, aby dostać się z jednego punktu do drugiego. Chociaż nie wiadomo jeszcze, ile będzie liniowych misji, źródła potwierdziły, że niektóre z nich zostaną zintegrowane z grą.


Tom Henderson

Duża mapa do eksploracji skazuje graczy na pokonywanie sporych odległości, co ma znaczący wpływ na dynamikę i tempo rozgrywki. Seria Call of Duty przyzwyczaiła graczy do oskryptowanch i rozbudowanych sekwencji akcji, co nijak się ma do żmudnego pokonywania kilometrów pieszo lub za pomocą pojazdu. Obecnie nie wiemy, czy Black Ops: Gulf War będzie obfitował w misje poboczne, eventy i cele eksploracyjne. Gra jest wciąż w fazie rozwoju.

Jedną z głównych wad słabo przyjętego Modern Warfare 3 były nudne misje, które wymagały od graczy eksploracji otwartej mapy w celu osiągnięcia wyznaczonych celów. Jeśli programiści z Raven Software chcą rozwijać ten pomysł, będą musieli uwzględnić uwagi społeczności i wyciągnąć wnioski z błędów popełnionych przy produkcji Modern Warfare 3.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów193

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze