5
5.11.2023, 14:00Lektura na 2 minuty

Call of Duty: Modern Warfare 3 – Kampania rozczarowuje kolejne redakcje

Embargo na ocenianie całego Call of Duty: Modern Warfare 3 spadnie za jakiś czas, ale pierwsze osoby już miały szansę sprawdzić kampanię i powoli publikują wrażenia. Jest źle.

Na początek anegdotka. Nasz redaktor Łukasz Morawski spisał dla was kilka tygodni temu swoje wrażenia z otwartej bety Call of Duty: Modern Warfare 3 (2023). Znalazł się tam następujący fragment:


Jeśli chodzi o tryb wieloosobowy, to czuję się przekonany przez twórców. (...) Zastanawiam się się tylko, czy Sledgehammer Games poradzi sobie z przygotowaniem porządnej kampanii fabularnej. Dotychczasowe historie opracowane przez to studio okazywały się zazwyczaj mocno średnie, więc mam obawy, czy uda mu się w ciekawy sposób dopiąć wątki rozpoczęte przez Infinity Ward.


Stety lub niestety, zmysł doświadczonego gracza nie zawiódł autora tekstu. Pierwsze wrażenia zachodnich redakcji sugerują, że kampania, delikatnie mówiąc, niczego nie urywa.


„Do chrzanu”

Rundki po sieci robi od przedwczoraj pierwsza opinia redakcji IGN. Wystawiono notę 4/10 z dopiskiem „źle”. Zdaniem osób, które oskarżają tamtejszych dziennikarzy o pompowanie ocen, to tak, jakby dali Modern Warfare 3 jakieś 2/10.


Kampania Modern Warfare 3 popełnia największy grzech, jaki można sobie wyobrazić w przypadku globalnego thrillera akcji: jest nudna.


Za taki stan rzeczy mają odpowiadać kopiujwklejki wszystkiego: od pojedynczych przerobionych map, poprzez rodzaje misji, na uczuciu przez nie wywoływanym skończywszy. Cele się powtarzają, potencjału na ciekawą rozgrywkę bez innych graczy jest niewiele... Wręcz nigdy nie było tak źle. Kotaku bez oceny liczbowej stawia sprawę jeszcze dosadniej: „Modern Warfare 3 w większości jest do chrzanu”:


Kampania (...) to szkielet gry, która mogła (i powinna była) być znacznie lepsza niż obecnie. Próby oderwania się od bardziej liniowych tradycji kampanii CoD, choć ciekawe w założeniu, w większości kończą się niepowodzeniem w praktyce.


Nieco przypomina to sytuację z PayDay 3, gdzie jednak oceniający byli bardziej litościwi... Trochę odpuszcza recenzent GameSpota, który daje singleplayarowemu trybowi nowego Call of Duty 5/10.


Kiedy zignorujesz wszystkie okropne momenty kampanii związane z otwartym światem, jej tradycyjne fragmenty nadal będą cechować się imponującą grafiką, akcja typową przesadą, a broń satysfakcją z oddanych strzałów. Takich momentów jest jednak zwyczajnie za mało, abu gra sprawiała wrażenie całości.


Czy tryb wieloosobowy wyciągnie to z dna? Przekonamy się 10 listopada 2023, kiedy gra trafi na PC, PS4, PS5, XBO oraz XSX. Wtedy pojawią się pełne recenzje, a co za tym idzie zbiorowy wynik na takich platformach jak Metacritic.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze