1
22.04.2024, 13:00Lektura na 2 minuty

Overwatch 2: Blizzard wypowiada wojnę… myszkom i klawiaturom na konsolach

Twórcy Overwatcha 2 bardzo nie lubią, jak ktoś gra na konsoli za pomocą myszki i klawiatury, dlatego też Blizzard idzie na wojnę z takimi graczamy.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Czym byłby tydzień, gdybyśmy nie sprawdzili, co tam u Blizzarda i jednej z jego produkcji? Maszyna losująca wybrała Overwatcha 2 oraz niedawną plagę „oszustów”. Co się w takim razie nawyrabiało? Wyobraźcie sobie sytuację, że wykorzystują oni na konsolach myszkę i klawiaturę w taki sposób, że system wykrywa ją jako kontroler. Dzięki temu zyskują oni dostęp do wspomagania celowania. Problem ten pojawia się najczęściej w rozgrywkach na najwyższych rangach.

Z takim stanem rzeczy postanowił mocno zawalczyć Blizzard. Adam Massey oraz Daniel Razza, którzy odpowiadają za kształt rozgrywki oraz całej produkcji, wystosowali specjalny komunikat, ogłaszając tym samym, że studio nie będzie tolerować nowego sposobu na wyrobienie przewagi względem innych „uczciwie” grających na kontrolerach.


Niestety niektórzy gracze konsolowi używają urządzeń, które pozwalają im korzystać z myszy i klawiatury, jednocześnie oszukując konsolę w taki sposób, by wykrywała polecenia, jakby były wprowadzane za pomocą kontrolera. Część graczy korzysta z rozmaitych akcesoriów ze względu na ułatwienie dostępu, ale są tacy, którzy wykorzystują wspomaganie celowania i korzystają z urządzeń, które nigdy nie miały działać z tą funkcją. Na nasze potrzeby nazywamy je „niezatwierdzonymi akcesoriami”.


Jakie powstało remedium na zaistniały problem? Blizzard wpadł na pomysł systemu karania graczy korzystających nieprzepisowo z myszki oraz klawiatury na konsolach. Na początku taki jegomość otrzymuje blokadę na siedem dni dla trybu rywalizacji, jednak ma on możliwość uczestniczenia w szybkich rozgrywkach. 

Jeżeli po tym okresie nie dojdzie do nawrócenia i „niezatwierdzone akcesoria” nadal będą jego głównym narzędziem zabawy, otrzyma banicję w trybie rywalizacji na cały sezon, wspomaganie celowania zostanie wyłączone, a dodatkowo zostanie przydzielony do rozgrywki z innymi, którzy podzielili jego los. Do tego dojdą permanentne blokady dla tych, którzy nadal nie będą się reflektować nad swoimi działaniami.

Twórcy Overwatcha 2 biorą się poważnie do pracy. Może tym razem uda się zgarnąć bonusy, które ostatnio ich ominęły.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów423

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze