12.02.2024, 09:45Lektura na 1 minutę

Phil Spencer uspokaja pracowników, że Microsoft wciąż będzie tworzył konsole

Dziennikarka Shannon Liao donosi, że w ubiegły wtorek odbyło się spotkanie, podczas którego Phil Spencer zapewniał pracowników, iż nie wycofują się z produkcji Xboksów.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

W zeszłym tygodniu świat gier zdominowały pogłoski o tym, że tytuły Xbox Game Studios będą wieloplatformowe. W obliczu narastających spekulacji Phil Spencer poinformował na platformie X, że w tym tygodniu odbędzie się wydarzenie, na którym Microsoft ujawni szczegóły na ten temat. 

Spencer podobno zwołał w zeszły wtorek spotkanie wszystkich pracowników, podczas którego zapewnił ich, że Microsoft nadal jest zaangażowany w tworzenie konsol. Według dziennikarki Shannon Liao potwierdził również, że gry korporacji będą pojawiać się na „wielu rodzajach urządzeń”.


Firma zorganizowała we wtorek wewnętrzne spotkanie, podczas którego Spencer powiedział pracownikom, że nie ma planów zaprzestania produkcji konsol i że Xboksy będą nadal częścią strategii obejmującej wiele rodzajów urządzeń. 


Shannon Liao 

Jeśli gry Microsoftu faktycznie będą się ukazywały na sprzętach Sony i Nintendo, będzie to oznaczało poważną zmianę na rynku konsol. Sony również zdaje się wpisywać w trend odchodzenia od gier na wyłączność, ponieważ zamierza wydawać więcej gier na PC i urządzeniach mobilnych.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów193

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze