3
7.11.2023, 09:00Lektura na 4 minuty
Informacja prasowa

Planszową wersję Heroesów III można zamówić jeszcze do końca listopada

Ubiegłoroczna kickstarterowa kampania Heroes of Might & Magic III: The Board Game zakończyła się ogromnym sukcesem. Projekt wsparło niemal 27 000 osób, a sama gra zebrała niebagatelną kwotę 3 834 885 euro. W przeliczeniu na złotówki to nieco ponad 17 000 000. Taki wynik robi wrażenie.


Heroes III planszówką. Jak do tego doszło?

Archon Studio z Piły postanowiło stawić czoła jednej z najbardziej kultowych marek w Europie Środkowej i na jej podstawie stworzyć autorską grę planszową. Wysłali proposal (wniosek do licencjodawcy) do Ubisoftu, w którym przedstawili swój koncept i… otrzymali zgodę - głównie dlatego, że również samym wydawcom zależało na prezentacji starego już uniwersum w nowej formie. Tym oto sposobem legendarna gra z przełomu tysiącleci dostała szansę, by jej adaptacja ponownie rozkochała w sobie graczy z całego świata.


Dlaczego akurat Kickstarter?

Kickstarter jest platformą crowdfundingową, która pozwoliła tysiącom tworców wcielić ich projekty w życie, a koncepty w wielu przypadkach przeobrazić w namacalne - i co najważniejsze - odnoszące sukcesy produkty. Nie inaczej było i w tym przypadku. Archon Studio uznało, że zbiórka środków z pomocą wiernych fanów serii i samych gier planszowych będzie najlepszym sposobem na sfinansowanie projektu. Tak oto w listopadzie ubiegłego roku Heroesy trafiły na Kickstarter i… rozbiły bank!

Heroes of Might & Magic III: The Board Game

Druga szansa w Late Pledge’u

Chcąc kontynuować sukces kampanii na Kickstarterze, twórcy postanowili dać drugą szansę na zakup gry tym, którzy nie zdążyli wesprzeć jej w listopadzie 2022. Uruchomili więc Pledge Manager na polskiej platformie Gamefound, gdzie wciąż - jeszcze do końca listopada tego roku - można Heroesów zamówić. Warto to zrobić głównie z dwóch powodów - po pierwsze, decydując się na zakup teraz, otrzymasz grę wraz ze wszystkimi kickstarterowymi exclusive’ami, które nie będą później dostępne w sprzedaży. Po drugie - cena widniejąca na Gamefoundzie jest niższa niż ta, która obowiązywała będzie w retailu.


Na co się nastawiać?

Archon Studio ma za sobą wiele udanych projektów. Można tu wspomnieć chociażby o Wolfenstein: The Board Game, Masters of the Universe: Fields of Eternia czy całej serii Dungeons & Lasers, która jest ich własną marką.

Heroes of Might & Magic III: The Board Game

Jako że crowdfunding można niejako porównać do kupowania kota w worku, nie może dziwić fakt, że zawsze pojawiają się wątpliwości co do finalnego efektu. Na Kickstarterze bowiem sprzedaje się wizję, koncept, a nie gotowy produkt, toteż po drodze może się wydarzyć naprawdę wiele. Nie pomagają też liczne historie projektów, które nie zostały dostarczone - czy to ze względu na skończenie się uzbieranych środków, czy też z powodu fiaska związanego z ogólnym pomysłem na produkt.

W przypadku Archon Studio sprawa ma się jednak zupełnie inaczej. Swoje projekty zawsze dostarczają na czas, a nawet przed nim. Jeśli natomiast chodzi o samo Heroes of Might & Magic III: The Board Game, autorzy potwierdzili, że produkcja finalnego produktu już trwa. Pierwsze egzemplarze gier mają trafić do backerów już w grudniu tego roku.

Heroes of Might & Magic III: The Board Game

A jak będzie z grywalnością i jakością komponentów? Wszelkie znaki na niebie i ziemi, a także dowody w postaci zebranych od testerów ankiet wskazują, że będzie dobrze. A nawet bardzo dobrze. Planszowe Heroesy zostały bowiem przetestowane przez setki randomowych graczy podczas licznych targów i wydarzeń branżowych, w których Archon Studio brało udział. Średnia ocena? 8,5/10. Wynik dość jednoznaczny.

Komentarze osób, które miały już okazję zagrać w demo, pojawiające się na popularnej stronie BoardGameGeek, również napawają optymizmem:

Heroes of Might & Magic III: The Board Game

Nie czekaj, zamów

Po co czekać, jeśli można zamówić Heroesy już teraz, płacąc mniej i otrzymując więcej? Dla nas odpowiedź jest jasna - śpieszmy do Pledge Managera i kupujmy grę!


Czytaj dalej

Redaktor
Informacja prasowa
Wpisów590

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze