24
21.03.2013, 12:34Lektura na 2 minuty

Plany CD Projekt RED: Wiedźmin 3, Cyberpunk 2077, dwie mniejsze gry i pierwsza niekomputerowa

Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3: Dziki Gon to nie jedyne projekty powstające w studiu CD Projekt RED. Polacy potwierdzili, że w najbliższych latach zamierzają wydać jeszcze dwie mniejsze produkcje oraz jedną, która trafi na platformy mobilne.


Piotrek66

Grupa CD Projekt S.A opublikowała raport finansowy za 2012 rok. Oprócz liczb, które powinny zainteresować przede wszystkim biznesmenów i inwestorów (o nich za chwilę), znalazły się w nim także plany podległej spółce firm.

W tym roku ma wystartować (a raczej już wystartowała) pierwsza część kampanii promocyjnej Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu. RED-zi zamierzają też uruchomić otwartą betę edytora REDkit i rozbudować wsparcie dla moderów, studio planuje też otworzyć własny oddział w USA, który zajmie się przede wszystkim marketingiem. W ciągu najbliższych miesięcy ma również ukazać się „pierwsza, niekomputerowa gra oparta na świecie Wiedźmina”. O co chodzi? Nie wiadomo, ale podejrzewamy, że Polacy mogą wydać planszówkę lub karciankę bazującą na twórczości Sapkowskiego.

Znacznie ciekawiej prezentują się plany na lata 2014-2016. W tym czasie mają zadebiutować Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3: Dziki Gon, ta druga produkcja ma zaś uzyskać „długoterminowe wsparcie wykorzystujące” tajemnicze „zupełnie nowe mechanizmy” (czy może to mieć związek z nowymi konsolami?). Zadebiutować ma też pełna wersja edytora REDkit, natomiast sam silnik REDengine ma być sprzedawany zewnętrznym developerom.

I najważniejsze – choć o tym już wiedzieliśmy, potwierdzono, że w latach 2014-2016 ukażą się jeszcze „dwa mniejsze, ale topowe jakościowo tytuły”. Choć nie będą to produkcje AAA (wysokobudżetowe), to mają oferować do 20 godzin rozgrywki, a to całkiem sporo. No i maja „wspierać jedną z linii produktowych”. Spin-off Wiedźmina lub Cyberpunka 2077? To jeszcze nie wszystko – w planach jest również cross-platformowa gra na platformy mobilne (zapewne iOS i Android) bazująca na jednej z marek RED-ów.

Cała Grupa CD Projekt S.A. w ubiegłym roku uzyskała zysk netto na poziomie 28,12 milionów złotych, co jest wynikiem o 5 milionów lepszym niż w 2011 roku. Mimo to akcje firmy spadły o 3,7%.

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze