13
21.11.2019, 11:30Lektura na 2 minuty

PlayStation 5: Data premiery, wsteczna kompatybilność, cena? [PLOTKA]

Oj, chcielibyśmy, żeby to była prawda.


Witold Tłuchowski

O PS5 niby wiemy dużo, ale tak naprawdę to nic. Usłyszeliśmy co nieco na temat wnętrzności konsoli, zdradzono nam trochę informacji o kontrolerze (nawet zobaczyliśmy, jak wygląda... no, prawie), a i mieliśmy okazję rzucić okiem na devkit „piątki”. Wciąż jednak Sony nie powiedziało nam najważniejszego: w co zagramy po premierze, ile zapłacimy za sprzęt i kiedy właściwie będziemy mogli w końcu to zrobić (no dobra, na to ostatnie odpowiedź brzmi „pod koniec 2020”).

Kiedy oficjalne źródła milczą, trzeba sięgać po inne środki. Niejaki PSErebus, użytkownik Twittera, w przeszłości zasłynął podzieleniem się ze światem datą premiery The Last of Us Part II, zanim została ogłoszona przez Naughty Dog (tą pierwszą, nie przesuniętą). Dodaje mu to pewnej wiarygodności, chociaż chyba nie muszę przypominać, że tego rodzaju doniesienia zawsze należy traktować z pewną ostrożnością.

Zdaniem PSErebusa Sony zamierza wypuścić PlayStation 5 na rynek 20 listopada 2020 w Stanach – o innych krajach wiadomo jedynie, że firma celuje z premierą w okres świąteczny (przypomnijmy: Amerykanie rozpoczynają go w okolicach Święta Dziękczynienia, czyli w listopadzie). Konsola ma kosztować 500 dolarów/euro i zawierać dysk SSD o pojemności 2TB. Tego samego dnia ma zadebiutować Gran Turismo 7. Dodatkowo użytkownik zdradził, że Xbox Scarlett ma być sprzedawany w identycznej cenie.

Jeżeli tego byłoby mało, PSErebus potwierdził, iż PS5 będzie w kompatybilne wstecznie (o czym plotki krążą od dawna) z „prawie wszystkimi” nośnikami z PlayStation, PlayStation 2, PlayStation 3 i PlayStation 4. Gdyby okazało się to prawdą, „piątka” już na dzień dobry mogłaby się pochwalić porównywalną chyba tylko z pecetami biblioteką tytułów.

Pamiętajmy: to tylko plotka, nawet jeżeli jej źródło wydaje się wiarygodne. Zresztą polecam poczytać wszystkie wpisy PSErebusa na ten temat, bo i sama forma jest dość oryginalna (a przy tym chaotyczna).

Do czasu oficjalnego potwierdzenia (lub zdementowania) umówmy się: o premierze PlayStation 5 wiemy tyle, że będzie miała miejsce w końcówce 2020.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących12

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane