30
22.09.2018, 11:06Lektura na 3 minuty

PlayStation Classic: Konsola nie otrzyma kolejnych gier po premierze

Wciąż nie znamy pełnej listy fabrycznych tytułów, Sony potwierdziło jednak nasze najgorsze przypuszczenia.


Jakub „rajmund” Gańko

Konsole NES i SNES Mini sprzedały się w nakładach odpowiednio ponad 3,6 mln oraz 5,3 mln egzemplarzy. To stanowczo zbyt dobre wyniki, by przejść obok nich obojętnie. Fani zbliżającej się do swego kresu kieszonsolki PlayStation Vita (jej produkcja zostanie zakończona w przyszłym roku) wciąż trzymają kciuki, by Sony z zazdrości o sukces Switcha zapowiedziało jej następcę... Choć firma zarzeka się, że nie planuje kolejnego handhelda, miałoby to nawet sens. Wystarczy spojrzeć, jak podbiera pomysł na NES-a i SNES-a Mini.

O PlayStation Classic dowiedzieliśmy się niby od razu wszystkiego, ale pośród informacji o dacie premiery i sugerowanej cenie zabrakło tego, co nas interesuje najbardziej: pełnej listy dostępnych na tym sprzęcie gier. Podejrzewaliśmy, że podobnie jak u konkurencji katalog będzie zamknięty i nie da się rozszerzyć go o kolejne tytuły. Dokładnie taki stan rzeczy potwierdził przedstawiciel Sony podczas wymiany maili z redakcją serwisu IGN:


Nie mamy planów na przygotowanie nowych treści dla PlayStation Classic po premierze konsoli.Ale to nie wszystko. Sony potwierdziło także, że podobnie jak w przypadku minikonsolek Nintendo, dostarczone wraz ze sprzętem gry nie otrzymają wbudowanego systemu trofeów ani żadnej funkcjonalności online, związanej choćby z kontami PSN. Nie mamy więc też raczej co liczyć na przechowywanie zapisów stanu gry w chmurze.

Choć w dalszym ciągu nie ujawniono pełnej listy 20 gier, które trafią na PlayStation Classic, przedstawiciel Sony podzielił się pewną szalenie ciekawą informacją na temat doboru tytułów:


20 produkcji, które trafią do katalogu PlayStation Classic, zostało wybranych na podstawie ich popularności wśród użytkowników oryginalnej konsoli PlayStation. Należy jednak zwrócić uwagę, że lista tytułów została skrojona na potrzeby poszczególnych regionów.To może oznaczać, że poszczególne wersje PlayStation Classic mogą trapić te same niedogodności, co „skrojoną na potrzeby poszczególnych regionów” ofertę PS Store’u. Warto pamiętać, że klasyki z PSX-a są tam wciąż dostępne bez większego problemu i można je odpalać zarówno na PlayStation 3, jak i Vicie czy PlayStation TV. Jednak niektórych tytułów oferowanych graczom z Ameryki Północnej – jak np. Dino Crisis czy pierwszej części Parasite Eve – nie da się kupić w europejskiej wersji sklepu. Z kolei np. Clock Tower dostaniemy tylko w sklepie japońskim.

Mimo wszystko PlayStation Classic już sprzedaje się jak świeże bułeczki. Zamówienia przedpremierowe w Stanach Zjednoczonych oferowane są już tylko przez największe sieci handlowe – w pozostałych sklepach sprzęt już jest wyprzedany. Przykład Nintendo już udowodnił, że nostalgia jest w stanie sprzedać wszystko.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1107

Obserwujących7

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze