23.08.2022, 07:15Lektura na 4 minuty

PlayStation VR2 ukaże się na początku 2023 roku

Nowy zestaw do wirtualnej rzeczywistości od Sony zadebiutuje na początku przyszłego roku. Mój błędnik nie może się doczekać!


Samuel Goldman

Sony co jakiś czas delikatnie przypomina o drugiej generacji swojego sprzętu do grania w wirtualnej rzeczywistości. PS VR2 wydaje się być godnym następcą „jedynki”, oferując rozsądną ewolucję względem poprzednika. Mimo że zestaw PS VR okazał się ostatecznie sporym sukcesem sprzedażowym, wielu narzekało, że w katalogu Sony zabrakło wielkiego hiciora, który przyciągnąłby nieprzekonanych.

Tym razem sprzęt zadebiutuje wraz z większym tytułem – pokazanym ostatnio na czerwcowym State of Play Horizon Call of the Mountain. Kiedy możemy spodziewać się premiery? We wczesnym 2023 roku, jak głosi jeden z ostatnich postów Sony na Instagramie:

Lista gier tworzonych z myślą o PS VR2 lub dostosowywanych do działania na goglach ciągle się wydłuża: jest The Walking Dead: Saints & Sinners – Chapter 2: Retribution, No Man’s Sky, Resident Evil Village, a ploteczki wspominają o powrocie zapomnianego Killzone’a. Zapewne dokładny termin, w którym firma zdecyduje się wypuścić zestaw, powiązany jest z cyklem produkcyjnym zarówno tych ujawnionych, jak i trzymanych w tajemnicy tytułów. Tę teorię zdaje się potwierdzać prezes Sony, Jim Ryan:


W tej chwili wydajemy znaczne kwoty na partnerstwa z niezależnymi twórcami i developerami zewnętrznymi, by zapewnić znaczną liczbę atrakcyjnych treści VR w momencie premiery PlayStation VR2.


Zestaw wyposażony będzie w panele OLED, każdy o rozdzielczości 2000x2040, i zapewni częstotliwość odświeżania 90 lub 120Hz. Ciekawie prezentują się też kontrolery PlayStation VR2 Sense, które całkowicie porzuciły stary design, stawiając na coś zupełnie nowego. Pozostaje tylko poczekać te kilka miesięcy i przygotować się na prezentacje tytułów możliwych do ogrania na tym sprzęcie.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1095

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze