1
30.05.2022, 07:15Lektura na 2 minuty
Plotka

Killzone może powrócić jako gra na PS VR2

Killzone na PS VR był podobno przez lata tworzony przez twórców Until Dawn. Teraz projekt miałby być rozwijany z myślą o PS VR2.


Jakub „rajmund” Gańko

Mówisz PlayStation 3, myślisz Killzone. Seria strzelanek, zapoczątkowana przez Guerrilla Games jeszcze za czasów PlayStation 2, cieszyła się największą popularnością właśnie na siódmej generacji konsol, gdzie druga i trzecia część cyklu były często określane mianem system-sellerów. A potem nadeszła kolejna generacja, Guerrilla przygotowała z myślą o niej Killzone: Shadow Fall... i na serię faktycznie spadł jakiś cień (nie zapominajmy jeszcze o świetnym Killzone: Mercenary na PS Vitę). Co kilka lat pojawiają się spekulacje o możliwym powrocie marki – oto moment na kolejne z nich.

Bryan Paul z kanału PS VR without Parole opowiedział w jednym ze swoich ostatnich nagrań o projekcie Killzone VR, który powstawał w studiu Supermassive Games na zlecenie Sony. Twórcy tworzyli wtedy sporo tytułów z myślą o wirtualnej rzeczywistości, m.in. The Inpatient i Bravo Team.

Produkcja miała być rozwijana przez lata, lecz Japończycy nie byli zadowoleni z efektów, więc w 2019 roku postanowili zlecić prace wewnętrznemu studiu. Zdaniem Paula w tamtym okresie raczej wszyscy już zdawali sobie sprawę z ograniczonego sukcesu pierwszej generacji PS VR. Jeśli więc Sony postanowiło przejąć prace nad reaktywacją swojej popularnej marki z myślą o wirtualnej rzeczywistości, projekt prawdopodobnie był już rozwijany z myślą o PS VR2. Po ponad 3 latach produkcji Japończycy mieliby gotowy tytuł na swój nowy sprzęt.

Jeśli YouTuber ma rację ze swoją teorią, może się okazać, że nowy Killzone VR będzie wręcz jednym z tytułów startowych na PS VR2. Sprzęt będzie potrzebował przebojowych tytułów na start, a jedno Horizon Call of the Mountain wiosny nie uczyni. Na potwierdzenie takiej wersji wydarzeń musimy jednak jeszcze poczekać. Być może wcale nie tak długo – w końcu najbliższy pokaz Sony już w czwartek.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1845

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze