6
21.11.2022, 14:30Lektura na 2 minuty

Postal 3 wycofany ze sprzedaży. Twórcy marki są przeszczęśliwi

Running with Scissors poinformowało o wycofaniu ze Steama fatalnie ocenianego Postala 3, za którego odpowiadało rosyjskie studio Akella.


Jakub „rajmund” Gańko

Jaki jest Postal, wszyscy wiemy. Druga część serii to produkcja w równym stopniu kultowa, co i nienawidzona przez społeczność graczy. Nasz redakcyjny Bastian przekonywał już kiedyś, dlaczego Postal 2 to świetna gra, ale raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie próbował bronić Postala 3. Włącznie z twórcami marki, Running with Scissors, którzy właśnie poinformowali o wycofaniu gry ze sprzedaży na Steamie.

Jak czytamy w tweecie, Postal 3 sprawiał problemy z zabezpieczeniami DRM i prezentował „ogólną gównianość”. Przedstawiciele studia wyrazili ulgę, że ludzie „nie będą więcej kupować tego śmiecia”. Warto wspomnieć, że już w 2012 roku Running with Scissors wycofało Postala 3 ze swojego własnego sklepu i zachęcało, by kupować pozostałe części serii zamiast tej. Nawet wydarzenia przestawione w tej odsłonie doczekały się retconu w dodatku Postal 2: Paradise Lost.

Postal 3 ukazał się pod koniec 2011 roku. Projekt został outsource'owany rosyjskiemu wydawcy Akella, który miał przygotować bardziej rozbudowaną produkcję niż Postal 2, do tego ze znacznie większym budżetem. Ostateczny efekt zawiódł jednak wszystkich: począwszy od twórców marki z Running with Scissors, przez zawiedziony graczy, na recenzentach skończywszy. Ci ostatni zapewnili tytułowi średnią ocen na Metacriticu na poziomie 24 proc.

Gdyby ktoś chciałby przekonać się na własne oczy, jak bardzo zły jest Postal 3, to twórcy mają pewną poradę.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1143

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane