4
15.12.2021, 13:56Lektura na 2 minuty

Pracownicy Ubisoftu krytykują platformę Quartz i NFT w grach

Nie tylko graczom nie spodobała się blockchainowa szarża francuskiego giganta.


Kuba „Herbarius” Chudzik

Ostatni ruch Ubisoftu w obszarze NFT nadal odbija się firmie czkawką  – tydzień temu uruchomiono testy platformy Quartz służacej do wymiany unikalnych certyfikatów nazwanych ,,Digitami". Spotkały się one z bezlitosną reakcją społeczności. Pod zwiastunem usługi na YouTubie ponad 96% reakcji było negatywnych, dlatego decyzja o wycofaniu filmiku cichaczem z oficjalnego kanału raczej nikogo nie zaskoczyła. Teraz z kolei głosy krytyki dobiegają również z samej korporacji. 

Z ujawnionych przez Kotaku informacji wynika, że wewnętrze media społecznościowe Ubisoftu zagotowały się od wątpliwości pracowników. Powszechnie nie zrozumiano, w jaki sposób nowe rozwiązania miałyby naprawić dotychczasowe problemy. Niektórzy obawiają się, iż implementacja NFT od tej pory będzie miała miejsce w każdej produkcji francuskiego giganta. Dominowały jednak głosy o niepotrzebnej PR-owej katastrofie wywołanej na własne życzenie przez władze firmy.

Do tego doszła krytyka ze strony Solidaires Informatique, organizacji reprezentującej pracowników Ubisoft Paris, która wystawiła miażdżącą opinię działaniom spółki:


Ubisoft niedawno wszedł na rynek blockchainów i Non-Fungible Tokens (NFT). Decyzja została szeroko skrytykowana przez użytkowników, którzy nie widzą żadnej poprawy w naszych grach. Wielu z nas w podziela to zdanie i twierdzi, że blockchain jest szkodliwą i bezwartościową ślepą uliczką.


W oświadczeniu wskazano również niekompetencję zarządu firmy i szkodliwość technologii NFT dla środowiska, ponieważ wiąże się ona ze wzrostem konsumpcji energii elektrycznej. 

Ubisoft na razie testuje Digity w Ghost Recon Breakpoint jedynie w kilku krajach na świecie.


Czytaj dalej

Redaktor
Kuba „Herbarius” Chudzik

Howdy pardner! Kocham wszelkiego rodzaju gry indie, a moim ulubionym tytułem wszech czasów jest Hollow Knight. Poza grami amatorsko pasjonuję się astronomią i paleontologią, oprócz tego pozostaję miłośnikiem orangutanów i gibonów.

Profil
Wpisów138

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze