7
12.01.2022, 14:45Lektura na 2 minuty

Premiera Star Citizen dopiero za kilka lat, ale przed nim na rynek mogą trafić... sequele Squadron 42

Star Citizen był zapowiedziany jeszcze w 2012 roku, a premiery wciąż ani widu, ani słychu. Mimo to twórcy planują sequele do spin-offa, czyli Squadron 42, który również jeszcze się nie ukazał.


Patryk „Delighter” Żelazny

Wypatrujecie premiery dawno już zapowiedzianej gry Star Citizen? Macie jeszcze trochę czasu, więc może przy okazji zainteresujecie się sequelami do spin-offa?

Dla niewtajemniczonych, jeśli tacy jeszcze istnieją: Squadron 42 to wciąż niewydany spin-off wciąż niewydanej gry Star Citizen. Oficjalnej premiery brak, jednak podczas wywiadu dla MVC Carl Jones, dyrektor operacyjny studia Cloud Imperium Games powiedział, że zobaczą ile pracy będzie potrzebne do ukończenia spin-offu, ale może to będzie „jeszcze rok albo dwa”.

Star Citizen zebrał już ponad 400 milionów dolarów, a jednak na jego premierę być może przyjdzie nam czekać w najgorszym wypadku do... 2027 roku. Oczywiście nie jest to oficjalna informacja, ale tak właśnie można wywnioskować z dość niejasnych wypowiedzi Jonesa podczas wywiadu.


Myślę, że do tego czasu będziemy operować ogromnym MMORPG. (...) To może wymagać od nas otwarcia budynków w innych lokacjach.


Jones mówi, że zasoby w firmie pozwolą im na pracę nad kilkoma projektami jednocześnie. Każdy z oddziałów rośnie i ma powstać kolejny, w Manchesterze. Planowane jest zatrudnienie aż 1000 pracowników, a to wszystko w przeciągu najbliższych pięciu lat. To właśnie do tego momentu, ponoć, Star Citizen ma już być oficjalnie wydany. Przez ten czas studio planuje również rozpocząć prace nad sequelami do Squadron 42.

Jednak mimo tak dużych zmian i możliwości, na ukończenie pierwszej części wciąż będziemy musieli długo czekać. Ale przynajmniej dostaniemy te sequele. Chyba.

Warto jednak zaznaczyć, że już od kilku lat Star Citizen jest grywalny, nawet jeśli nie doczekał się wersji 1.0.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1131

Obserwujących5
Brak okładki
Star Citizen
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
0
Platformy
PC
Gatunek
symulacja
Producent
-
Star Citizen

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane