2
24.11.2023, 20:15Lektura na 1 minutę

Prison Architect 2: Najwyraźniej powstaje nowa odsłona więziennej strategii

Po raz kolejny Koreańczycy wygadali się przed czasem.

Brytyjczycy z Introversion Software stworzyli kiedyś Darwinię, którą doskonale pamiętam (i gorąco polecam!) nawet dziś. Kilka lat później zaskoczyli po raz kolejny, wydając Prison Architecta, w którym, jak sama nazwa wskazuje, wcielamy się w zarządcę zakładu penitencjarnego. Przez 8 lat od premiery, tytuł zyskał wielu wiernych fanów, kilkanaście płatnych rozszerzeń i mnóstwo darmowych modów, więc kwestią czasu było, kiedy developerzy będą chcieli pociągnąć to dalej... Już od czasu wykupu praw do marki przez Paradox plotkowało się o ewentualnej kontynuacji, ale dopiero teraz dostaliśmy faktyczne ślady istnienia Prison Architecta 2.

Zabawę po raz kolejny zepsuli Koreańczycy, bo ich Komisja ds. Oceniania i Administrowania Grami wygadała się chyba nieco wcześniej, niż planował to Paradox. Produkcja została właśnie zaklasyfikowana przez tę instytucję:

Fanom Prison Architecta nie muszę o tym przypominać, ale „dwójka” prawdopodobnie radykalnie zmieni oprawę. Zdaniem wielu wskazuje na to końcówka zwiastuna z końcówki maja, w którym twórcy dziękują za lata wsparcia, a jeden z więźniów, ku zaskoczeniu swoim i pozostałych postaci, wskakuje w trójwymiar:

W tej sytuacji pozostaje czekać na oficjalną zapowiedź i trzymać kciuki za to, że uda się powtórzyć sukces „jedynki”.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów966

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze