1
4.10.2022, 12:00Lektura na 2 minuty
Plotka

PS VR2: Sony planuje wyprodukowanie 2 mln sztuk na premierę

Sony ma też przewidywać dużo większą popularność PS VR2 niż VR1. Produkcja już ruszyła, czasu mało, a braki komponentów wciąż trawią rynek.

Każdy dzień przybliża nas do 2023 roku, a na jego początku na półki sklepowe ma trafić PS VR2. Wielu z was zapewne wciąż pamięta, co działo się na premierę PlayStation 5 w 2020 roku. Witold określił to jako sprzedażową apokalipsę i zapewne daleki od prawdy nie był. Sklepy miały problem z pokryciem popytu, a kiedy już jakieś PS5 się pojawiło, zaraz znikało. Coś takiego można by nazwać ogromnym sukcesem, gdyby nie fakt, że tak naprawdę konsola wtedy sprzedawała się bardzo wolno. Sony odczuło tego skutki i zanotowało spadek dochodów operacyjnych. Dużym problemem był oczywiście brak odpowiednich komponentów, w tym układów scalonych.

Dwa lata później wciąż się z tymi brakami mierzymy, ale najwidoczniej nie przeszkadza to Sony w planowanie niemałej produkcji. Tak przynajmniej donoszą anonimowe źródła Bloomberga. 2 miliony sztuk to próg, na którym japoński gigant zamierza stanąć do premiery PS VR2, a ta ma się odbyć na początku przyszłego roku. Co więcej, nie na samych planach się skończyło, bo produkcja miała już ruszyć we wrześniu. Ponoć do tej pory nie napotkano żadnych problemów.

Sony ma również przewidywać dużo większą popularność PS VR2, niż miało to miejsce w przypadku pierwszej wersji sprzętu. Chociaż przy tym wszystkim warto pamiętać, że wyniki pierwszego PS VR nawet rok po premierze były raczej średnie i ledwo przekroczono próg miliona sprzedanych sztuk.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze