4
28.05.2024, 11:30Lektura na 2 minuty

Rainbow Six Siege: Nowy abonament został wybuczany przez graczy

R6 Membership zapewnia „ciągły strumień treści premium, dzięki którym twoi operatorzy będą wyposażeni w najlepszy ekskluzywny sprzęt”. Przynajmniej według Ubisoftu, bo gracze uważają inaczej…


Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Rainbow Six Siege jest ogromnym powodem do dumy dla Ubisoftu od prawie dziesięciu lat i do tej pory nic nie wskazywało na to, żeby wkrótce miało się to zmienić. 201 tysięcy grających jednocześnie na Steamie to wynik, który produkcja osiągnęła 8 lat po premierze. Ale francuska korporacja nie byłaby sobą, gdyby nie podjęła pewnego równie ryzykownego, co kontrowersyjnego kroku – Ubisoft zapowiedział nową subskrypcję o nazwie R6 Membership, w ramach której do gry trafi ekskluzywna zawartość, animowane skiny i karnet bojowy premium. Cena? 10 dolarów miesięcznie. Odbiór graczy? Niezadowolenie, buczenie i gwizdy.

R6 – łakocie i witaminy.

Dzięki R6 Membership będziecie mogli doświadczać Siege’a w „ostatecznej formie” dzięki nowej zawartości udostępnianej co miesiąc. Przedmiot legendarny, epickie zestawy operatorów, pełny dostęp do przepustki sezonowej premium oraz tzw. pakiet Bravo, który zagwarantuje nam 4500 kredytów miesięcznie – czego można chcieć więcej od online’owego shootera? Ponadto każdy, kto zdecyduje się na subskrypcję w dniach od 11 do 18 czerwca, dostanie kolejne 600 kredytów do wykorzystania w grze. 

Abonament został zapowiedziany podczas turnieju Manchester Major, a reakcją fanów na jego ogłoszenie było głośne buczenie i okrzyki sprzeciwu. Użytkownikowi o nicku Royza Gaming udało się nawet uwiecznić tę wyjątkową chwilę – żywiołowa reakcja graczy robi niemałe wrażenie, publiczność niemalże zagłuszała słowa padające ze sceny. 

Ale fatalna reakcja graczy nie ogranicza się jedynie do wspomnianego eventu esportowego – także Reddit jest zalany negatywnymi opiniami fanów na temat decyzji Ubisoftu. Chciałoby się napisać, że beznadziejny odbiór R6 Membership z pewnością da twórcom do myślenia, ale nic takiego raczej nie będzie miało miejsca – francuska korporacja coraz bardziej chciwie spogląda w kierunku portfeli graczy, o czym świadczą wszechobecne mikropłatności, które występują również w jej singleplayerowych produkcjach, z serią Assassin’s Creed na czele.

Gracie w Rainbow Six Siege? Skusicie się na R6 Membership?


Czytaj dalej

Redaktor
Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów401

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze