1
15.12.2023, 12:15Lektura na 1 minutę

Ready or Not: Duchowy następca SWAT 4 ma ponad 100 tys. pozytywnych recenzji

Po dwóch latach od pierwszego pojawienia się Ready or Not w wersji early access, studio VOID Interactive wypuściło na Steamie oficjalną wersję 1.0.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Taktyczny FPS, będący duchowym spadkobiercą SWAT 4, pojawił się we wczesnym dostępie w 2021 roku i z miejsca wzbudził wiele kontrowersji, zapowiadając m.in. szkolną strzelaninę. Dodatkowo w 2022 roku, w szóstą rocznicę tragedii w klubie Pulse, VOID dodało misję rozgrywającą się właśnie w takim lokalu. Twórcy usunęli poziom, a jeszcze wcześniej pożegnali się z ówczesnym wydawcą – Team17

Pomimo problemów, tytuł został doprowadzony do końca i obecnie ma ponad 100 tys. pozytywnych recenzji na platformie Steam. Twórcy chwalą się ulepszoną sztuczną inteligencją przeciwników czy różnorodnością rozkazów, jakie możemy wydać naszemu oddziałowi.

Przy okazji wypuszczenia pełnej wersji dodano Commander Mode, czyli jednoosobową kampanię, w której wcielamy się w postać Davida Beaumonta – lidera grupy SWAT. Naszym zadaniem jest dobranie odpowiedniego zespołu, wykonywanie misji i dbanie o zdrowie psychiczne naszych towarzyszy. Co więcej, jeżeli członek ekipy zginie, jest to zgon permanentny i nie można go wskrzesić. 

Ready or Not jest dostępne wyłącznie na PC, a developerzy chcą poszerzenia oferty o konsole, jednak nie ujawnili więcej informacji na ten temat.


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz, pisarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90. Serdecznie zaprasza na swojego Instagrama: chrzuszcz.pisze.

Profil
Wpisów325

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze