2
8.07.2022, 11:00Lektura na 2 minuty

Red Dead Online przestanie być wspierane, bo twórcy skupiają się na GTA VI

Będą pojawiać się mniejsze patche i sezonowe atrakcje, ale żadnych większych aktualizacji wprowadzających nowości. Co ciekawe, GTA Online jest bezpieczne.

Gracze zerkają w stronę Rockstara od bardzo dawna, czekając na jakąkolwiek zapowiedź następnej części Grand Theft Auto – w końcu od premiery „piątki” minęło prawie 9 lat. Na szczęście faktycznie możemy się do tego pamiętnego czasu zbliżać. Niektórzy też czekają na remastery GTA IV i pierwszej odsłony Red Dead Redemption. Niestety tych akurat prawdopodobnie się nie doczekają. Tak samo jak nowej zawartości w Red Dead Online.


Koniec rozwijania Red Dead Online

Sam już nie wiem, czy przynoszę dobre, czy złe wieści. W końcu możliwa zapowiedź GTA VI z pewnością jest czymś, na co czeka cała masa osób. Problem w tym, że Red Dead Online zapłaciło za to brakiem wsparcia ze strony twórców, którzy skupiają się na kolejnej odsłonie GTA – więcej na ten temat przeczytacie w oficjalnym wpisie Rockstara.


W ciągu ostatnich kilku lat stale przesuwaliśmy więcej naszych zasobów w kierunku następnej pozycji w serii Grand Theft Auto – rozumiejąc bardziej niż kiedykolwiek potrzebę przekraczania oczekiwań graczy i aby ta następna pozycja była tak dobra, jak to tylko możliwe – w rezultacie jesteśmy w trakcie wprowadzania pewnych zmian w sposobie wsparcia Red Dead Online.


Rockstar

To też nie wygląda tak, że Rockstar całkiem zapomni o Red Dead Online, jednak nie będzie już nowych, wielkich aktualizacji dodających zawartość, a raczej twórcy skupią się na ulepszaniu i rozbudowywaniu tego, co już jest.


Gracze GTA Online mogą się nie martwić

Kiedy Red Dead Online spychane jest na boczny tor, aby twórcy mogli dostarczyć graczom jak najlepszą produkcję, w międzyczasie GTA Online jest w pełni bezpieczne – nie zapowiedziano żadnych zmian w kwestii rozwoju. Developerzy jasno sugerują, że podjęta decyzja jest taka, a nie inna, ze względu na liczbę graczy GTA Online.


Dzięki niedawnym premierom na PlayStation 5 i Xbox Series X/S na ulice Los Santos wychodzi więcej graczy niż kiedykolwiek – będziemy pracować nad ulepszeniem ogólnego wrażenia z GTA Online dzięki nowym aktualizacjom rozgrywki, dodającym najlepsze wrażenia, o które prosiła społeczność i ulepszenia ułatwiające graczom korzystanie ze wszystkiego, co ma do zaoferowania GTA Online.


Rockstar


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze