22
7.08.2023, 17:48Lektura na 2 minuty
Wideo

Red Dead Redemption wyjdzie na Switcha i PS4. Polski język, wysoka cena, brak remastera

Red Dead Redemption po latach wyjdzie na współczesne platformy... względnie współczesne, zapowiada Rockstar. Microsoft pozostaje w cieniu.

Red Dead Redemption wyjdzie na „współczesne platformy”, czyli PlayStation 4 oraz Nintendo Switch – ogłosił dziś Rockstar. Klienci Microsoftu muszą obejść się smakiem. Obecność gry na PlayStation 4 oznacza naturalnie możliwość uruchomienia jej we wstecznej kompatybilności na PlayStation 5. Czemu nie zdecydowano się na bezpośredni port? Nie wiem, choć się domyślam, w końcu Take Two to bardzo uboga firma. Data premiery wersji pudełkowej to 13 października 2023, cyfrowa zaś ukaże się 17 sierpnia 2023. Tym samym potwierdzają się plotki.


Red Dead Redemption z polskim tłumaczeniem!

Pierwsze RDR otrzyma nowe tłumaczenia, w tym na język polski, chiński czy rosyjski. Razem z oryginałem zagramy też w załączony dodatek zombie Undead Nightmare.

Zapłacimy za ten przywilej jednak słono... Rockstar wycenia grę na 49,99$, czyli ok. 200 zł. Za niedługo na PS Store oraz Nintendo eShop powinny ukazać się oficjalne ceny.


Brak multiplayera

Na stronie Red Dead Redemption w eShop przeczytamy, że gra nie zawiera trybu multiplayer. Oznacza to brak trybu Free Roam, który pozwalał na przemierzanie prerii do 15 osób.

Nie wspomina się także o żadnych ulepszeniach graficznych. Screenshoty ze sklepu Nintendo są w rozdzielczości 720p. Musimy więc prawdopodobnie czekać do premiery, aby dowiedzieć się, czy zmieniono cokolwiek.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze