8
25.10.2022, 11:15Lektura na 2 minuty

Resident Evil 4 Remake bez polskiej wersji językowej. Cenega potwierdza

Jeśli ktoś się jeszcze łudził, że zagra w Resident Evil 4 Remake po polsku, to nie mamy dobrych wiadomości...


Jakub „rajmund” Gańko

Capcom zadowolił wielu graczy, oficjalnie potwierdzając w czerwcu powstawanie remake'u Resident Evil 4. Niestety, w tej grupie zawiedzeni mogą czuć się gracze z Polski. Już wcześniej informowaliśmy, że karta gry na Steamie sugeruje, iż Resident Evil 4 Remake (podobnie jak wcześniej Village) nie otrzyma polskiej wersji językowej.

Teraz ten stan rzeczy potwierdziła sama Cenega, którą zapytał o informację serwis Resident Evil Polska. Dystrybutor potwierdził sytuację u samego źródła, czyli w Capcomie.

Postępowanie japońskiego wydawcy w stosunku do polskich graczy może wydawać się niezrozumiałe, ale kiedy nie wiadomo, o co chodzi, na ogół chodzi o pieniądze. Najwyraźniej panowie z Capcomu podliczyli wszystko w swoich excelach i doszli do wniosku, że stworzenie chociażby polskich napisów do remake'u Resident Evila 4 jest dla nich nieopłacalne. Wydaje mi się, że raczej nie ma szans, aby wpłynęło to pozytywnie na wyniki sprzedażowe ich gier w naszym kraju, ale ja się nie znam na wydawaniu gier.

Warto też wspomnieć, że pecetowa wersja Resident Evil Village doczekała się fanowskiego spolszczenia i prędzej czy później ten sam los spotka zapewne remake „czwórki”. Niestety, posiadacze konsol nie będą mieli możliwości skorzystania z takiego rozwiązania.

Tymczasem premiera Resident Evil 4 Remake zaplanowana jest niezmiennie na 24 marca 2023 na pecetach, PlayStation 4 i 5 oraz Xboksach Series X/S.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1824

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze