4
1.02.2023, 11:45Lektura na 2 minuty
Wideo

Resident Evil 4 Remake bez QTE, za to z nowymi zadaniami pobocznymi

Resident Evil 4 Remake ma zaoferować m.in. nowe zadania poboczne, a także przeprojektowane mechaniki związane z nożami i ochranianiem Ashley Graham.


Jakub „rajmund” Gańko

Remake jednej z najbardziej ukochanych przez graczy odsłon serii Resident Evil to żelazna pozycja pośród najgorętszych premier najbliższych tygodni, która będzie miała szanse zawalczyć z odnowionym Dead Space'em o tytuł najlepszego odświeżenia kultowego survival horroru w tym roku. Capcom dawkuje materiały ze swojego najnowszego dzieła, ale w najnowszym wydaniu magazynu Game Informer znalazł się obszerny materiał na jego temat.

Japończycy już wcześniej zapowiadali, że weźmą się za przeprojektowanie QTE, które faktycznie z dzisiejszej perspektywy odstają od obecnych standardów. Teraz twórcy otwarcie przyznają, że po prostu ich nie będzie, choć na przytoczonym materiale widać, że wciąż czeka nas energiczne wciskanie guzików, gdy trafimy w objęcia jakiegoś ̶z̶o̶m̶b̶i̶a̶k̶a̶ ganado.

Ponadto w remake'u Resident Evila 4 mają znaleźć się zupełnie nowe zadania poboczne. Będą się one wiązać np. z rozwiązaniem jakiejś łamigłówki albo zabiciem konkretnego przeciwnika. Czyli raczej nic szczególnie istotnego z fabularnego punktu widzenia, ale zawsze to jakieś urozmaicenie dla rozgrywki (i brzmi lepiej od QTE z uciekaniem przed toczącym się na nas głazem).

Zmiany dotkną także mechanik związanych z nożami oraz Ashley. Te pierwsze będą miały ograniczoną wytrzymałość i ulegną zniszczeniu, gdy użyjemy ich zbyt wiele razy. Na szczęście będziemy mogli mieć ich przy sobie kilka sztuk. Z kolei w przypadku córki prezydenta Grahama tym razem zamiast ograniczonego paska życia ma ona po prostu upadać po przyjęciu zbyt wielu obrażeń. Jeśli jej w porę nie pomożemy, zginie od kolejnego ciosu. Mam nadzieję, że twórcy remake'u nie ograniczą się do takich zmian w jej przypadku. Niańczenie Ashley to jeden z niewielu elementów Resident Evil 4, których nie wspominam ciepło, i chętnie zobaczyłbym je mocno przeprojektowane w remake'u.

Przypominam, że Resident Evil 4 Remake trafi na rynek już 24 marca w wersjach na PC, PS4, PS5 oraz Xboksy Series X/S. Poznaliśmy nawet zawartość oraz kosmiczną cenę edycji kolekcjonerskiej.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1769

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze