28.02.2024, 17:30Lektura na 1 minutę

Resident Evil 4 Remake: Capcom nie wierzył, że uda się naprawić błędy przed premierą

Serial produkowany przez NHK World Japan przedstawił kulisy powstawania remake’u Resident Evil 4.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

NHK World Japan produkuje serial dokumentalny zatytułowany „100 Cameras”, w którym tytułowe kamery przyglądają się toczącym się przed nimi wydarzeniom. Bohaterami najnowszego odcinka, o tytule „Game Developer”, są pracownicy biura Capcomu w Osace. Epizod ten był kręcony na około miesiąc przed marcową premierą odświeżonej wersji Resident Evil 4, która zadebiutowała w 2023 roku.

Nagłe przenikanie Leona przez podłogę, znikające przedmioty, zawieszanie się ekranu i migające kałuże to tylko część problemów, z jakimi w tamtym trudnym okresie musieli się zmagać japońscy developerzy. W odcinku pojawiają się pełne emocji wymiany zdań z przedstawicielami działu kontroli jakości Capcomu. W jednej z rozmów reżyser gry, Yasuhiro Anpo, podkreślał, że jest bardzo zaniepokojony stanem gry i dodał, że nigdy nie widział takich bugów.

NHK World Japan

Mimo wszystkich ww. problemów, Resident Evil 4 Remake został ukończony na czas i okazał się sukcesem, zarówno artystycznym –  jak i komercyjnym. Serial dokumentalny NHK World Japan to zaskakująco szczere spojrzenie na japoński gamedev – zwłaszcza na role, jakie pełnią kontrolerzy jakości, którzy pracują w korporacjach produkujących gry.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów332

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze