4
24.08.2022, 13:15Lektura na 2 minuty

Resident Evil 7: Capcom chciał mikrotransakcji i gry-usługi. Twórcy odmówili

„W końcu uzyskaliśmy najgorszy koszmar marketingowca – stary, dobry horror dla jednego gracza”.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Informacja pochodzi z wywiadu opublikowanego na oficjalnym kanale gry (która nazywa się w Japonii Biohazard). Przeprowadzony został przez Shinjiego Mikamiego, który również miał wielki wkład w historię serii.

Przepytywany wyznał między innymi, że w pewnym momencie rozwój siódmej części serii Resident Evil przeżywał niemały kryzys wskutek populistycznej polityki Capcomu:


[Kiedy dyskutowaliśmy na temat rozwoju Resident Evila – dop. red.] w Capcomie panował nastrój „marketingowy”. Trend, który głosił, aby robić takie gry, o jakie „gracze proszą”. Więc mówiono nam: „dodaj to, zrób tamto”. Było to dla reżyserów wtedy bardzo trudne. Tu multiplayer, tam DLC. „Gry- usługi! Mikrotransakcje! Dajcie nam grę, która spełni te wszystkie założenia!”


W przeciwieństwie do wielu podobnych przypadków, ta historia jednak skończyła się dobrze. Zobaczywszy, jak źle rozwija się Resident Evil, ówczesny szef studia przydzielił do pracy nad pogubionym zespołem nikogo innego, jak Juna Takeuchiego właśnie. Ustalił on, że korzenie Residenta są tylko i wyłącznie w horrorze, a multiplayer to strata czasu.


Odhaczaliśmy kolejne pozycje na liście dodatkowych funkcji, wycinając je jedna po drugiej, aż w końcu uzyskaliśmy najgorszy koszmar marketingowca – stary, dobry horror dla jednego gracza. Na tym skończyliśmy.


Ten ruch wyszedł serii na dobre. „Siódemka” zebrała naprawdę przyzwoite oceny, sprzedała się nieźle i weszła na stałe do kanonu dobrych gier-horrorów. Ciekawe, co by się stało, gdyby podobne szczęście spotkało na przykład Anthem...?


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze