4
19.10.2017, 12:17Lektura na 1 minutę

Resident Evil 7 w końcu spełnił oczekiwania Capcomu

Chociaż w zasadzie nie do końca.


Mateusz Witczak

W lutym informowaliśmy, że siódmy Resident trafił do sklepów w nakładzie 3 milionów egzemplarzy. Wynik, przyznajmy, niezły, aczkolwiek niespełniający oczekiwań wydawcy. Wedle jego prognoz gra powinna sprzedać się w przynajmniej czterech milionach egzemplarzy... i to przed końcem minionego roku podatkowego (czyli przed 31 marca 2017).

Na okoliczność premiery złotej edycji RE7 Capcom pochwalił się na oficjalnej stronie tytułu, że produkcja przekroczyła próg 4 milionów egzemplarzy... przy czym mowa o pudełkach dostarczonych do sklepów, a nie faktycznie sprzedanych. W temacie rzeczywistej sprzedaży wciąż obowiązuje wynik, jaki wydawca przedstawił trzy miesiące temu w raporcie finansowym (3,7 mln kopii). Capcom liczył, że w całym okresie sprzedaży gra dotrze do 10 mln odbiorców. Choć zbiorcze wydanie z całą pewnością poprawi wynik tytułu, wątpliwe, by gra osiągnęła założony przez Japończyków cel.

Zwiastuny dwóch minirozszerzeń do Resident Evil 7 (Not a Hero i End of Zoe) możecie obejrzeć pod tym adresem.


Czytaj dalej

Redaktor
Mateusz Witczak

Do lutego 2023 prowadziłem serwis PolskiGamedev.pl i magazyn "PolskiGamedev.pl", wcześniej przez wiele lat kierowałem działem publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

Profil
Wpisów3463

Obserwujących21

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze