6
10.07.2023, 08:00Lektura na 1 minutę

Resident Evil: Będzie więcej remake’ów. Capcom rozważa odnowienie spin-offów

Fani chcą kolejnych remake’ów Resident Evil, a Capcom jest na nie otwarty.


Marcin Hołowacz

Żyjemy w erze remake’ów, a ludzie się już do tego przyzwyczaili. Jakiś czas temu Rajmund pisał nawet, że Capcom w zasadzie stworzył już wszystkie oczywiste remaki gier z serii Resident Evil, jakie były do zrobienia. Co ciekawe, korporacja opublikowała obszerną ankietę, w której prosi m.in. o to, żeby wspomnieć czy są jakieś inne gry z serii Resident Evil, które powinny zostać odnowione.

Fani mają nadzieję również na to, iż ewentualne odświeżanie spin-offów pozostaje realną opcją, a niedawno zyskali cenne paliwo dla wspomnianej nadziei, bo jak zauważa GamesRadar, Capcom nie wyklucza takiej możliwości.

Wszystko sprowadza się do tego, że w trakcie walnego zgromadzenia akcjonariuszy, padło pytanie na temat potencjału odświeżania tylko i wyłącznie dużych odsłon serii Resident Evil. Odpowiedź ze strony Capcomu była mniej więcej taka, że trwają rozmowy o przyszłej ekspansji w tym zakresie i uwzględnia się satysfakcję szerokiego grona fanów.

Nie jest to nic konkretnego, ale miłośnicy serii widzą w tym brak stanowczego zaprzeczenia i tym samym cieszą się z potencjalnej furtki, która pozostaje otwarta dla remake’ów spin-offów, jak np. Resident Evil: Code Veronica. Odpowiedź wskazuje także na ogólną otwartość w zakresie dalszego tworzenia remake’ów.


Czytaj dalej

Redaktor
Marcin Hołowacz

Gry to moja pasja i zawsze w coś pogrywam, choć często jestem w tyle z najnowszymi premierami. W pewnym momencie pokochałem roguelite'y, ale przydałby się większy skill. Jeśli trafia mi się taka okazja, wtedy staram się również pisać o grach.

Profil
Wpisów375

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze