107
10.11.2023, 11:00Lektura na 4 minuty

RETRO #5 już dostępne!

Retro znajdziecie w punktach sprzedaży prasy oraz w naszym sklepie i na Allegro w cenie 27,99 zł. Dostępna jest także wersja elektroniczna czasopisma.

Na 116 stronach Retro #5 jak zawsze znajdziecie sporo atrakcji dla fanów klasycznych gier i platform. Nie musicie mi jednak wierzyć na słowo i kupować kota w worku, możecie bowiem pobrać… demo czasopisma (o, STĄD) i zapoznać się z częścią artykułów. A uwierzcie, będzie co czytać!

W numerze znalazło się miejsce m.in. na obszerny tekst o wielkim kryzysie branży gier wideo, który prawie doprowadził do całkowitego unicestwienia medium... przynajmniej według popularnego mitu. Jak się domyślacie, prawda jest nieco bardziej skomplikowana.

Retro #5
Retro #5

Prócz tego w „piątce przeczytacie chociażby o kulisach powstania Diablo, pierwszej polskiej paragrafówce czy historii kultowego czasopisma Świat Gier Komputerowych. Znajdzie się też chwila, by powspominać „Z Archiwum X”, „Diunę” oraz „Indianę Jonesa” (i gry, i dzieła z wielkiego ekranu czy telewizji).

Retro #5
Retro #5

Nie mogło oczywiście zabraknąć działu Replay, w którym opisane zostały m.in. Dragon Age: Początek, Gothic II, System Shock, Prince of Persia: Piaski Czasu, Cannon FodderSid Meier's Pirates! czy The Longest Journey: Najdłuższa podróż. Tradycyjnie całość uzupełniają newsy o tematyce retro, Magazyn Retrokulturalny i felietony.

Retro #5
Retro #5

Kup Retro #5 (02/2023) w naszym sklepie lub na Allegro w cenie 27,99 zł. Magazyn znajdziesz także w punktach z prasą. Jeżeli wolisz ewydanie (PDF), kupisz je W TYM MIEJSCU.

Pełną zawartość Retro #5 (02/2023) znajdziesz na następnej stronie.


Czytaj dalej

Redaktor
Smuggler

Byt teoretycznie wirtualny. Fan whisky (acz od lat więcej kupuje, niż konsumuje), maniak kotów, psychofan Mass Effecta, miłośnik dobrego jedzenia, fotograf amator z ambicjami. Lubi stare, klasyczne s.f., nie cierpi ludzkiej głupoty i hipokryzji, uwielbia sarkazm i „suchary”. Fan astronomii, a szczególnie ośmiu gwiazd.

Profil
Wpisów235

Obserwujących51

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze