30.04.2024, 14:00Lektura na 2 minuty

Rise of the Ronin: Sprzedaż gry przewyższa serię Nioh

Według Koei Tecmo liczba sprzedanych kopii Rise of the Ronin przewyższa całą serię Nioh.

Patrząc na oceny recenzentów można stwierdzić, że Rise of the Ronin okazało się po prostu dobrą grą, ale nic ponad to. Zwracał na to uwagę także Łukasz Morawski, który w swojej recenzji podkreślił, że choć gra oferuje świetny system walki, to nie zachwyca w innych aspektach. Spoglądając jednak na to, jak produkcję studia Team Ninja oceniają gracze, zauważymy, że została ona przez nich przyjęta o wiele cieplej. Widać to chociażby na Metacriticu.

Dobre przyjęcie Ronina ze strony graczy odwzorowuje także świetna sprzedaż gry. Koei Tecmo podzieliło się niedawno ostatnimi wynikami finansowymi i choć nie podało dokładnej liczby sprzedanych kopii Rise of the Ronin, to zaznaczyło, że przewyższa ona już serię Nioh. Patrząc na to, że w 2022 roku sama tylko druga część przekroczyła 2,5 miliona sprzedanych egzemplarzy, to mówimy tu o naprawdę dużych liczbach w kontekście Ronina. Ten fantastyczny wynik sprzedażowy robi jeszcze większe wrażenie, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że przecież gra Team Ninja miała swą premierę tego samego dnia co Dragon’s Dogma 2.

Pozostaje nam zatem tylko życzyć developerom dalszych sukcesów. W końcu Team Ninja wzniosło się w ostatnim czasie na nowe wyżyny świata gier i na pewno dobra sprzedaż Rise of the Ronin pomoże twórcom w realizacji jeszcze ambitniejszych projektów.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów226

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze