5
25.01.2023, 10:00Lektura na 1 minutę

Risen dwukrotnie droższy na Steamie (za to wreszcie z polską wersją)

A „winne” temu nowe wydanie, które trafiło teraz do sklepów.


Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Przed Gothikiem była ciemność, po Gothicu – Elex, przed Eleksem – Risen. Zanim niemieckie Piranie poszły w sci-fi, szarpnęły się najpierw za kolejne fantasy RPG o bezimiennym szlachetnym gościu. Chcących nadrobić tę pozycję blokowała dotąd możliwość ogrania tylko na pecetach i Xboksie 360. Od teraz jednak drogi ku klasyce są rozwarte: do sklepów trafiło odświeżenie na PS4, Xboksa One i Nintendo Switcha. Zgadza się, nie na PS5 i Xbox Series X/S, ale za to cena jest wysoka, bo 130 zł.

Z tej okazji ulepszeń doczekała się też wersja na Steamie: wsparcie dla kontrolerów, zmiana FOV, osiągnięcia, zapis w chmurze, usprawnienia graficzno-techniczne oraz… dodanie rosyjskiego dubbingu i polskich napisów, które dotychczas znajdowały się jedynie w wydaniu pudełkowym.

Dlatego teraz cena Risena na platformie Valve jest dwukrotnie wyższa – podniesiono ją z 35,99 zł na 67,99 zł. Pilnujcie się na wyprzedażach!

Można też osobno kupić ścieżkę z dwudziestoma utworami Kaia Rosenkranza. Album kosztuje 23 zł.

Redaktor
Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Recenzuję rzeczy na kanale swoim, na CD-Actionowym z kolei rosomaczę, no i czasem potłumaczę (w którą stronę dotrzeć do wielickiej Kopalni Soli). Tutaj? Nie wiem, co robię, więc piszę, dopóki mnie nie wywalą.

Profil
Wpisów183

Obserwujących16

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane