1
3.08.2023, 18:00Lektura na 1 minutę

Rosja każe Apple’owi zapłacić za to, że nie usuwa informacji o wojnie

Ale grzywna, którą Moskwa ukarała Apple’a, nie jest zbyt wysoka.


Antoni „Darkling” Antoszek

Brutalna agresja Rosji na Ukrainę to w największym państwie świata spore tabu – do tego stopnia, że w oficjalnej rządowej narracji niedopuszczalne jest nazywanie jej inaczej niż „operacją specjalną”. Prawo w Rosji zakazuje „dezinformacji” na temat wojny, co wykorzystywane jest przez Putina do uciszania swoich politycznych przeciwników. Jak podaje Reuters, tym razem to Apple będzie zmuszone do zapłaty Rosji.

Moskiewski sąd oskarża giganta z Cupertino o to, że ten nie usuwa „niepoprawnych” informacji związanych z inwazją. Dosyć ciekawa jest jednak wysokość kary, o której zdecydowali rosyjscy sędziowie: Apple ma zapłacić Rosji 400 000 rubli, czyli… nieco ponad 4 tysiące dolarów.

No cóż – kara raczej nie doprowadzi firmy do bankructwa, szczególnie biorąc pod uwagę to, że Rosja potrafiła wystawić Apple’owi znacznie dłuższe paragony, m.in. w lutym, każąc gigantowi z Cupertino zapłacić 906 milionów rubli (12 milionów dolarów) w sprawie antymonopolowej.


Czytaj dalej

Redaktor
Antoni „Darkling” Antoszek

Moim ulubionym zajęciem związanym z grami jest notoryczne umieranie w Dead Cells. Interesują mnie nowe technologie, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że wszystko, co było na ich temat do powiedzenia, napisał już Philip K. Dick. Lubię robić kawę, filozofować i obserwować swojego kota.

Profil
Wpisów187

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze