18.04.2024, 09:00Lektura na 1 minutę

Sea of Thieves: Twórcy chwalą się liczbą graczy na chwilę przed podbiciem nowych platform

Tytuł Rare ma ogromną społeczność i nie zamierza zwalniać tempa.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Twórcy najpopularniejszej gry o piratach postanowili o sobie przypomnieć zaraz przed premierą na PlayStation 5, a mają ku temu powody. Studio Rare pochwaliło się liczbą unikalnych użytkowników Sea of Thieves, których jest już ponad 40 milionów. Świat byłby piękniejszy, gdyby cała populacja Polski odgrywała rolę piratów po godzinach. 

Wydana w 2018 roku gra zmierza na PlayStation 5 i pojawi się na konsolach Sony już 30 kwietnia. Studio Rare zapewnia, że będzie możliwość zsynchronizowania postępu z innych urządzeń, tylko przed rozpoczęciem rozgrywki należy zalogować się na swoje konto Microsoftu. Co więcej, możliwa będzie rozgrywka międzyplatformowa ze znajomymi z innych platform. 

Przypomnijmy, że nie jest to jedyna gra ze stacji Microsoftu, która pojawiła się na konkurencyjnych platformach. Na konsolach Sony dostępny jest już Pentiment czy Grounded, obie gry stworzone przez współpracujący z „zielonymi” Obsidian. 


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90.

Profil
Wpisów391

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze