6
8.05.2024, 07:00Lektura na 3 minuty

Smartfony Google Pixel oficjalnie w Polsce

Podczas prezentacji, która odbyła się w Warszawie, firma Google ogłosiła, że telefony z serii Pixel oficjalnie trafiają do Polski.


Grzegorz „Krigor” Karaś

Cóż, Pixeli nad Wisłą dużo – ale dopiero teraz Google w oficjalny sposób „przeprosił się” z naszym krajem.


Google Pixel w Polsce

Pewnym pocieszeniem jest to, że nie jesteśmy jedyni – wraz z Polską oficjalnym programem dystrybucji smartfonów Google’a objęte zostały również Czechy. Tym samym Pixel 8 Pro trafia do sprzedaży w cenie MSRP 4999 zł, Pixel 8 został przez giganta wyceniony na 3559 zł, zaś najtańszy Pixel 8a to 2449 zł. Kwoty dotyczą podstawowych konfiguracji, modele lepiej wyposażone są niestety jeszcze droższe. Jak widać, ceny nie powalają i urządzenia z dystrybucji zagranicznych można kupić taniej. Tyle że u nas będzie zapewne wygodniej – bo przy okazji rusza również witryna Google Store Polska, gdzie nie tylko znajdziecie szczegóły dotyczące konfiguracji omawianych sprzętów, ale i możecie też również kupić słuchawki Pixel Buds A-Series za 449 zł.

Google Pixel 8 Pro
Google Pixel 8 Pro

Czym oprócz tego Google kusi potencjalnych nabywców?  Na pierwszy plan wybijają się zastosowania AI w mobilnej fotografii – o czym zresztą zgormadzeni na premierze mogli się przekonać sami w ramach kilku przygotowanych stanowisk, na których pokazywano wspomniane bajery. Sztuczna inteligencja w wydaniu Google’a pozwala na przykład edytować fotografie, w prosty sposób umożliwiając przesuwanie obiektów, usuwanie niechcianych elementów czy podmianę tła na bardziej atrakcyjne.

Google Pixel 8
Google Pixel 8

Bardzo fajnie działa edycja fotografii grupowych. Po zrobieniu kilku zdjęć AI rozpoznaje i wyodrębnia twarze osób widocznych na każdej z fotografii. W kolejnym kroku możemy zaś wybrać najbardziej korzystne ujęcia i połączyć je w jednej, finalnej fotografii. To dobry sposób na uniknięcie wielokrotnych prób uchwycenia najlepszego ujęcia, które psuje np. to, że ktoś ziewa, ma zamknięte oczy lub patrzy w złą stronę. Całość zajmuje dosłownie moment, proces zaś jest naprawdę intuicyjny.

Google Pixel 8A
Google Pixel 8A

AI pomaga również w fotografii w kiepskich warunkach oświetleniowych – co rzecz jasna jakąś wielką niespodzianką nie jest. Nie zmienia to jednak faktu, że efekt jest dobry i telefonami Google’a możemy robić udane zdjęcia nawet tam, gdzie poskąpiono żarówek. Ponadto producent udostępnia nam również narzędzia do podobnej edycji wideo oraz audio – w tym ostatnim przypadku sztuczna inteligencja pomoże w odszumianiu zarejestrowanego materiału.


Długie wsparcie

Wartym odnotowania faktem jest również kwestia bezpieczeństwa i długie wsparcie. Wszystkie telefony napędza procesor Google Tensor G3, co pozwala – według producenta – uzyskać niespotykany nigdzie indziej poziom integracji pomiędzy warstwami software i hardware. Google chwali się również zastosowaniem odpowiadającego za bezpieczeństwo chipa M2 oraz aż siedmioletnim programem aktualizacji urządzeń. Tym samym śmiało można założyć, że w wielu wypadkach prędzej rozpadnie się telefon niż zabraknie poprawek bezpieczeństwa.

Google Pixel 8
Google Pixel 8

Czy to wystarczy, by przekonać do siebie użytkowników nad Wisłą? Cóż, to oczywiście świetne bajery – mam jednak wrażenie, że większe wrażenie zrobiłyby niższe kwoty zakupu. Warto jednak sprawiedliwie zaznaczyć, że w polskiej wersji sklepu Google Store użytkownicy mogą skorzystać z promocji na start i przy zakupie telefonu Pixel 8 Pro zyskać 1000 zł do wykorzystania w sklepie Google Store, 700 zł do wykorzystania przy zakupie Pixela 8 oraz 650 zł przy zakupie modelu Pixel 8a.


Czytaj dalej

Redaktor
Grzegorz „Krigor” Karaś

Gdyby mnie ktoś zapytał, ile pracuję w CD-Action, to szczerze mówiąc, nie potrafiłbym odpowiedzieć. Zacząłem na początku studiów i... tak już zostało. Teraz prowadzę działy sprzętowe właśnie w CD-Action oraz w PC Formacie. Poza tym dużo gram: w pracy i dla przyjemności – co cały czas na szczęście sprowadza się do tego samego. Głównie strzelam i cisnę w gry akcji – sieciowo i w singlu. Nie pogardzę też bijatyką, szczególnie jeśli w nazwie ma literki MK, a także rolplejem – czy to tradycyjnym, czy takim bardziej nastawionym na akcję.

Profil
Wpisów602

Obserwujących23

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze