13
22.09.2022, 13:15Lektura na 2 minuty

Splinter Cell: Remake ma zaktualizować historię dla współczesnych odbiorców

O remake'u pierwszego Splinter Cella wciąż nie wiemy wiele, więc przypatrujemy się nawet ofertom pracy w Ubisofcie.


Jakub „rajmund” Gańko

Wkrótce minie rok, odkąd oficjalnie dowiedzieliśmy się o tym, że Ubisoft szykuje remake pierwszej odsłony Splinter Cella. Od tamtego czasu z martwych powstało Skull and Bones, poznaliśmy też szczegóły na temat szeregu nowych gier serii z Assassin's Creed, ale o powrocie Sama Fishera cisza. Portal PSU dopatrzył się jednak pewnego ciekawego szczegółu w ofercie pracy zamieszczonej przez Ubisoft.

W ogłoszeniu na stanowisko scenarzysty padają konkretnie takie słowa:


Korzystając z fundamentu w postaci pierwszego Splinter Cella, będziemy przepisywać i aktualizować tę historię dla współczesnego grona odbiorców. Pragniemy zachować ducha i tematykę oryginalnej gry, ale jednocześnie pogłębić naszych bohaterów oraz świat przedstawiony, aby uczynić je bardziej autentycznymi i wiarygodnymi.


W dalszym ciągu nie zdradza to zbyt wielu szczegółów na temat powstającego remake'u, ale najwyraźniej Ubisoftowi zależy na wprowadzeniu istotnych zmian do pierwszego Splinter Cella, zamiast odwzorowywaniu oryginału kropka w kropkę. Przygody Sama Fishera doskonale wpisywały się w czasy, kiedy powstawały i widać było w nich chęć dorównania m.in. drugiej części Metal Gear Solid. Jak teraz zostanie zaktualizowana ta szpiegowska intryga? Możemy się tego tylko domyślać, ale tym razem wyczuwam chęć dorównania filmowym opowieściom, do których przyzwyczaiły nas współczesne gry.

Jeśli jednak Ubisoft wciąż jest na etapie poszukiwania scenarzystów do tego projektu, nie nastawiałbym się na szybką premierę...

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów955

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane