3
8.02.2022, 15:30Lektura na 2 minuty

GTA V ze 160 milionami sprzedanych sztuk. Red Dead Redemption 2 też ma się dobrze

Take-Two udostępniło raport finansowy za 2021 i zdecydowanie nie ma powodów do narzekania.


Patryk „Delighter” Żelazny

Take-Two opublikowało raport za ostatni kwartał mającego się ku końcowi roku podatkowego. W skrócie: firmie udało się przewyższyć swoje przewidywania. Bez zaskoczenia: największą popularnością cieszyły się GTA V oraz Red Dead Redemption 2.

Grand Theft Auto V przez 3 ostatnie miesiące 2021 sprzedało się w liczbie 5 milionów kopii, dzięki czemu osiągnęło już pułap 160 milionów wysłanych do sklepów egzemplarzy. Z kolei Red Dead Redemption 2 uzyskało wynik 43 milionów sztuk, z czego 4 miliony sprzedano w ostatnim kwartale.

W wywiadzie dla GamesIndustry.biz Strauss Zelnick, dyrektor generalny, skomentował wyniki spółki następująco:


Z pewnością będziemy w stanie realizować tę samą strategię w odniesieniu do alokacji kapitału, którą zawsze stosowaliśmy. Wspieramy rozwój organiczny, co do tej pory było w dużej mierze naszą historią, zwracamy kapitał akcjonariuszom, gdy ma to sens, i dążymy do wzrostu nieorganicznego, gdy widzimy możliwość wniesienia wspaniałej własności intelektualnej i wspaniałych zespołów do naszego przedsiębiorstwa.


Co nieco zaskakujące, bardzo dobrze wypadło się również GTA: The Trilogy: The Definitive Edition.

No i rzucając ostateczną liczbą: Take-Two w raporcie za 2021 może poszczycić się największym w historii kwartalnym zyskiem netto, który urósł o 9% i sięgnął 3,4 miliarda dolarów.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów529

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane