14
9.09.2022, 11:00Lektura na 2 minuty
Plotka

Stalker 2: Microsoft podobno zwraca pieniądze za preordery

Powodem ma być zmiana planowanej daty premiery produkcji od GSC Game World z 2023 roku na niepotwierdzoną. Nie ma już możliwości zamówienia gry w sklepie Xboksa.

Tragiczna sytuacja w Ukrainie trwa od ponad pół roku, wywracając życie wielu osób do góry nogami. Tym samym w niezwykle trudnej sytuacji znaleźli się pracownicy studia GSC World Gaming, odpowiedzialni za nadchodzącego Stalkera 2: Heart of Chornobyl. Jednak przynajmniej części developerów nie powstrzymało to przed kontynuowaniem prac. Na czerwcowym Xbox Games Showcase Extended podzielili się poruszającym nagraniem, w którym pokrótce opowiedzieli swoją historię i pokazali, w jakiej rzeczywistości przyszło im działać. Nie wszyscy byli w stanie opuścić swój kraj, a niektórzy jako wolontariusze dołączyli do wojska.

Mimo tego wszystkiego, w lipcu Stalker 2 pojawił się w sklepie GOG.com i można było składać zamówienia przedpremierowe. Niestety, jak donosi XGP, sytuacja jest już nieaktualna. Każdy, kto złożył takie zamówienie, miał otrzymać wiadomość od Xboksa, w której firma tłumaczy, że data dostępności Stalkera 2 została zmieniona na niepotwierdzoną, wobec czego graczom zostaną zwrócone pieniądze za zakup. Ze sklepu Xboksa zniknęła również możliwość zakupu gry przed premierą, choć na GOG.com wciąż jest taka opcja.

Do tej pory premiera Stalkera 2: Heart of Chornobyl zaplanowana była na 2023, ale teraz nie wiadomo, kiedy się ukaże.

Co ważniejsze, wciąż możecie wspierać Ukrainę, poprzez przekazanie darowizn na przykład dla polskiego oddziału UNICEF.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów766

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane