9
25.01.2022, 14:30Lektura na 2 minuty

Star Wars: EA i Respawn tworzą trzy gry w uniwersum

Jedi: Fallen Order 2, nowego FPS-a i... strategię, którą przygotują weterani Civilization.


Witold Tłuchowski

Po okresie gwiezdnowojennej posuchy spod znaku Electronic Arts fanów uniwersum czekają tłuste lata. Zaczęło się niewinnie: wskrzeszone Lucasfilm Games ogłosiło początek „nowej ery”, nie precyzując jednak, co dokładnie ma na myśli. Już kilkanaście godzin później zrozumieliśmy powagę sytuacji – swoją grę w świecie Gwiezdnych Wojen zapowiedział Ubisoft (zajmuje się nią Massive Entertainment, autorzy The Division). To nie był zresztą koniec niespodzianek: podczas The Game Awards usłyszeliśmy o Star Wars Eclipse produkowanym przez Quantic Dreams.

Chociaż umowa z EA na wyłączność praw do marki niedługo się zakończy, nie można zapomnieć, że wydawca dalej będzie tworzył tytuły w tym świecie – potwierdzono to już przy okazji zapowiedzi Ubisoftu („Chociaż w tej chwili nie możemy podzielić się zbyt wieloma szczegółami, mamy kilka projektów w toku powstających w utalentowanych zespołach EA”). Teraz zaś poznaliśmy pierwsze konkrety.

Electronic Arts ogłosiło, że Respawn Entertainment, twórcy Jedi: Upadły zakon, pracuje wraz z Lucasfilm Games nad aż trzema produkcjami.


Nadchodzące tytuły obejmują następną grę z serii Star Wars Jedi, nowego FPS-a z serii Star Wars autorstwa Petera Hirschmanna oraz grę strategiczną dzięki współpracy wydawniczej między Respawn i Bit Reactor.


Reżyserem Star Wars Jedi: Fallen Order 2 będzie ponownie Stig Asmussen. Za gwiezdnowojennego FPS-a odpowiada z kolei wspomniany Peter Hirschmann, w przeszłości zatrudniony w m.in. LucasArts, który był również producentem wykonawczym pierwszego Battlefronta (a nie można zapominać, że samo studio także ma niemałe doświadczenie z gatunkiem, w końcu dało światu Titanfale czy Apex Legends).

Nad grą strategiczną w uniwersum Star Wars pracuje niedawno powstałe Bit Reactor. Macie prawo go nie kojarzyć, bo o jego założeniu dowiedzieliśmy się przed kilkoma dniami – na jego czele stoi jednak Greg Foertsch, wieloletni dyrektor kreatywny w Firaxis (Civilization, XCOM). Respawn będzie jedynie nadzorować produkcję.

Prace nad wszystkimi trzema projektami już się rozpoczęły, firma prowadzi teraz rekrutację do poszczególnych zespołów.

Jak donosi Jason Schreier z Bloomberga, sequel Jedi: Fallen Order ukaże się na rynku prawdopodobnie w tym lub przyszłym roku – prace nad nim trwają już od dłuższego czasu.


Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze