16
13.12.2019, 13:31Lektura na 1 minutę

Star Wars Jedi: Fallen Order z drugim najlepszym debiutem w historii gier z Gwiezdnych Wojen

Jest również największym hitem sprzedażowym w dotychczasowym dorobku studia.

Najnowsza produkcja Respawn Entertainment to jednak ciężki orzech do zgryzienia. Z jednej strony jest niezwykle popularna wśród graczy, pojawia się w wielu osobistych podsumowaniach roku i internet wypełniają zachwyty na jej temat. Z drugiej – wydawca chyba niekoniecznie wierzył w jej sukces (tak niewyraźny marketing przy tytule z uniwersum Gwiezdnych Wojen?), zmuszając studio do ewidentnie przedwczesnej premiery. Upadły Zakon miał wielki potencjał, ale – i to nie tylko moim zdaniem – przydałoby mu się jeszcze sporo czasu w produkcji.

Większość fanów to jednak nie przeszkadza – gra trafiła zresztą do ścisłej czołówki w kategorii Player's Voice. Okazuje się również, że sama sprzedaż udowadnia, jak ogromnym hitem jest Upadły Zakon. Analityk Mat Piscatella podzielił się z nami informacją, iż zgodnie z danymi NPD Group przygody Cala Kestisa zaliczyły najlepszy miesiąc otwarcia w USA w historii studia oraz drugi najlepszy ze wszystkich tytułów osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen (za pierwszym Battlefrontem). Przy tym zajmują w Stanach 9. miejsce pod względem sprzedaży w ciągu ostatnich 365 dni.


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze