9
18.11.2023, 11:00Lektura na 2 minuty
Plotka

Star Wars: Knights of the Old Republic – Projekt remake'u padł

Może jeszcze powstać, zarówno z kolan, jak i po prostu. Ale coraz ciężej w to uwierzyć.

Remake Star Wars: Knights of the Old Republic ma za sobą burzliwą historię. Przerzucono go do innego studia, podobno anulowano. Niedawno pisaliśmy zaś, że szef Embracera odmówił jakiegokolwiek komentarza na temat projektu. W sukurs fanom przyszedł Jeff Grubb, reporter z dużym bagażem potwierdzonych plotek. I cóż...


KOTOR kaput

...Jak stwierdził podczas swojego godzinnego podcastu, nad wyczekiwaną grą obecnie nikt nie pracuje. Po prostu pełna zamrażarka, jeśli w ogóle nie anulowanie.


Żeby było jasne. Nad grą nikt nie pracuje. Kropka. Prace nie postępują nigdzie, w żadnym studio.


Dodał, że SW: KOTOR Remake prawdopodobnie został przedtem wytrącony z rąk studiu Saber Interactive, które to z kolei przejęło go ongiś od Aspyra. 


Burzliwa historia

To kolejny rozdział, jeśli nie epilog, historii remake'u. Ogłoszono go dwa lata temu podczas PlayStation Showcase. Potem jednak okazało się, że potrzebuje całkowitej przebudowy. Przerzucono również projekt ze studia do studia, jak wspominałem wyżej. Jakiekolwiek oficjalne informacje na jego temat wyparowały ze stron internetowych Sony, stąd pozostają reuploady. Równolegle fani pozwali twórców portu drugiej części na Switcha o to, że po prostu nie działał.

Na pocieszenie proponuję lekturę tekstu DaeLa w CD-Action 04/2023 o tym, jak świetnie Knights of the Old Republic zrozumiało podstawowe założenia całego uniwersum Gwiezdnych Wojen i zdekonstruowało je.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów946

Obserwujących7

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze