1
22.04.2024, 12:00Lektura na 2 minuty

Star Wars: Outlaws ma zaoferować ciekawszy kosmos niż Starfield

Developerzy z Massive Entertainment podzielili się tym, jak wyglądać będzie eksploracja kosmosu w Star Wars: Outlaws.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Matt Miller z Game Informera miał okazję odwiedzić siedzibę Massive Entertainment w Malmo i zagrać w Star Wars: Outlaws. Według dziennikarza sekwencje skradane, strzelaniny, rozmowy i eksploracja otwartego świata są tym, do czego przez dekady przyzwyczaiły nas inne produkcje Ubisoftu. Ale jest jeden aspekt gry, którego nie dane mu było jeszcze sprawdzić, a który jest szczególnie interesujący. I bynajmniej nie chodzi o zaimplementowaną w grze karciankę.

Zarówno dziennikarze, jak i gracze są ciekawi rozgrywki w przestrzeni kosmicznej – zwłaszcza po tym, jak leniwie została ona potraktowana przez Bethesdę w Starfieldzie. W Outlaws wcielimy się w Kay Vess i jej towarzysza Nixa, którzy podróżują po galaktyce i eksplorują m.in. planety. Miller miał możliwość osobiście zapytać dyrektora kreatywnego, Juliana Gerighty’ego, jak będzie wyglądał ten aspekt zabawy. Po wejściu na pokład Trailblazera gracz będzie mógł opuścić powierzchnię planety i udać się na orbitę innej, gdzie będą czekały na niego różne aktywności. Twórca podkreśla, że studio nie chciało tworzyć niekończącej się przestrzeni między planetami.


Chcieliśmy mieć orbitę, wokół której znajduje się wiele ciekawych miejsc, rzeczy do zrobienia, bitew do rozegrania i nowych lokacji do odkrycia. Orbity każdego z księżyców i planet wypełniliśmy zawartością, ale nie chcieliśmy też tworzyć nieskończonej przestrzeni między ciałami niebieskimi – podczas podróży międzyplanetarnych gracze użyją hipernapędu.


Julian Gerighty

Twórcy twierdzą, że kładą wyjątkowy nacisk na przystępność lotów kosmicznych, co ma odzwierciedlenie w łatwym do opanowania sterowaniu. Podróże międzyplanetarne są szybkie i ciekawe – zawsze jest coś do zrobienia. Tak przynajmniej uważają deweloperzy. Star Wars: Outlaws zadebiutuje 30 sierpnia na PC, PlayStation 5 i Xboksach Series X/S.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów281

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze